Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészet a szomszédban,...

Méhészet a szomszédban, mennyire zavaró?

Figyelt kérdés
4 méhcsaládot tart a szomszéd, ennek a mindennapi életben mik lehetnek a következményei? Hatalmas bokrok vannak a kertben, amit megvennénk, azt mondta azokról nagyon szeretnek gyűjteni. Ahol most lakunk itt is rengeteg méh dolgozik a fáinkon, bokrainkon, a környező külterületeken vannak méhészetek, gondolom onnan is jönnek, ez egyáltalán nem zavaró, szeretem őket. Kérdés, ha közvetlenül a szomszédban vannak, nagyon közel, akkor nem lesz-e élhetetlen az udvar? Gondolom akkor azért még több jön, vagy kirajzanak, vagy nem tudom... nem értek hozzá, de a gyerekem eléggé fél tőlük, ezért mindenképp infóra lenne szükségem.

2022. febr. 13. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Mamam szomszedjaban voltak mehek, en meh fel gyerekkoromat ott toltottem, soha nem csipett meg egy sem, szamomra nem zavaro. Masik papamek meg meheszkedtek, de csak par csalad volt, ok meg szinte eszrevehetetlenek voltak. Ahol most lakunk, a kozelben tobb 100 kaptar van, bar nem kozvetlen a szomszedban, de en orulok nekik, ha egy-egy beteved az ablakon, azt kihessegetem es ennyi, ha nem vagy allergias a csipesere, akkor nincs mitol felni. Bekes allatok, csak akkor szur, ha muszaj, ellentetben a kcsg darazsakkal.
2022. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb semennyire.


Ha nincs vizeshordód vagy kerti tavad akkor csak a fák virágairól fognak gyűjtögetni.

2022. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :) :) :) Nagyon örülök, nagyon szeretem a méheket, minden fánk bokrunk tele van velük tavasszal, csak ennyire közel még nem laktak, de megnyugodtam. :)
2022. febr. 13. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Az végül is szinte mindegy, hogy a szomszédban vagy 500 méterre laknak :)


Ha nem lesz már virág akkor úgysem fognak átjárni.

Ha meg amúgy is sok a virág akkor távolról is odamennek.

2022. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!