Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vannak itt méhészek vagy...

Vannak itt méhészek vagy olyanok, akik értenek a méhekhez? Hogyan érik el a méhészek, hogy a méhkirálynő ne költözzön más helyre?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Úgy van kialakítva a kaptár, hogy a királynő ne tudjon kirepülni
2022. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
De néha így is előfordul, olyankor jó ha sok az ismerős a környéken, és ha valaki látja a méheket, gyorsan utána kell menni.
2022. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Ahogy az első írta, de ettől függetlenül előfordul hogy sikerül kiszökniük. Sz*r ügy őket a több méteres fáról levágni és begyűjteni. 😅
2022. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Csobor János
2022. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A méhkirálynö életében egyszer repül ki, amikr ivarérett lesz, ilyenkor termékenyítödik meg. (Ilyenkor van, hoyg egy raj megszökik, mertnem egy, hanem több királynö kel ki, de csak egy maradhat ott)

Ez után bemászik a kaptárba, ledobja a szárnyait és többé nem is tudna repülni, márcsak azért sem, mert a potroha óriásira nö a sok pete termelése miatt.

2022. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Ide is tudtok esetleg írni választ?


Kicsit más téma, de hátha. :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__116499..

2022. márc. 16. 11:17
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Azért annyival kiegészíteném, hogy nem dobja le a szárnyait... nem hangyák ezek :D


Viszont ollóval megszokták nekik rövidíteni, hogy képtelenek legyenek megszökni ha úgy van....

2022. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem.
2022. márc. 16. 11:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj. Mennyi téves információ. Az úgy van, hogy a méhcsalád természetes szaporodása a rajzás. Ilyenkor a méhek új anyát nevelnek, a régi anya pedig a nép egy részével elhagyja a kaptárt és új helyet keres magának. Ez egy termelő méhészetben nagyon nem jó, mert a rajzásra készülő család nem gyűjt mézet, a rajzás pedig hosszú időre legyengíti a családot. A méhész már a rajzasi ösztön felébredését meg kell akadályozza, tehát azt, hogy új anyát kezdjenek nevelni. Ennek több módja van, szellőzés, építtetés, gyűjtési lehetőség biztosítása, túl erős családok megcsapolása. A rajzó anya szarnycsonkitasa nem jó módszer ,csak azt gátolja meg, hogy a raj elrepüljon, a rajzásra készülődést nem, pedig a rajzásra készülő család nem gyűjt mézet. Nem is alkalmazzuk. Én sajnálnám is az anyát, bár nem tudom, mennyire fájna neki.
2022. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ázsiai oldalakon láttam, hogy megvágják a királynő szárnyát.... :)


Azt is írd már le kérlek, hogy a méhkirálynők nem dobják le a szárnyukat.. nem tudom, honnan szedték ezt a baromságot az emberek!!!

(Ha már nekem haladó "rovarszakinak" nem hisznek)

2022. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!