Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Okozhatnak-e a hangyák betegsé...

Okozhatnak-e a hangyák betegséget,fertőzést az emberek,és az állatok számára?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben elszaporodtak a lakásban a hangyák.A harmadik emeleten!

Takarítok nagy erővell azóta.Okozhatnak-e betegséget számomra,és a macskám számára,ha pl.megcsípnek,vagy rámennek az ételre?



2022. ápr. 10. 11:56
 1/9 anonim válasza:
71%
Nem, sőt hasznos ha hangyák lepik el a házat, mert távol tartják a valóban fertőző rovarokat.
2022. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is rengeteg hangya van a lakásban, ne aggódj nem vagy egyedül.

Kertes lakás

2022. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%
A hangya az egyetlen rovar, ami vissza tudja tartani a székletét és saját maga által ásott latrinába végzi a dolgát, a szemetet kihordják az életterükről, a lárváknak beépített pelenkájuk van, ami csak a bábbá vedlésükkor ürül, hogy tisztán tartsák a bolyt. Nagyon higiénikus állatok.
2022. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért azt nem tartom életszerűnek, hogy végignézitek, ahogyan a hangyák végig vonulnak a konyhán a zsákmányolt élelemmel.

Nálam is előfordul hangya tavasszal.

Nekem a Proteckt vált be. Tényleg távol tartja őket.

2022. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A fáraóhangyák veszélyesek pl.
2022. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

A kifujos mergeket (pl emlitett Protect) en nem szeretem... foleg konyhaban mert megy mindenbe, en meg nem ennem meg. Meg amugy is... a szobaban csaszkalo hangya elpusztul... na es? Amig a boly "el" vegtelen az utanpotlas.


Most probaltam megkeresni, de nem talalom. Egy tubusbol kinyomhato zseles hangyamerget vettem anno. Azt a hangyak utvonalaba a sarkokba erdemes tenni par cseppet es potolni idonkent... es drukkolni hagy egyek. Nekem racuppantak mint a mezre. Ez egy lassu hatasu mereg.. Nem oli meg azonnal a hangyat. Az okosan leviszi a bolyba. Es ha a kiralyno is megmurgel, na akkor egy ido mulva vege a bolynak is es nincs tobb utanpotlas. Nalunk sok nem volt (4. emelet). De kb 2-3 het "talpalalas" utam eltuntek. Kb 2 eve mar, azota egy hangyat sem lattam.


A szert egyebkent hivatalosan a hangyairtok hasznaljak csak nagyobb kiszetelesben. Bp-n en is csak egy bogarirtos cegnel kaptam. Tobb ezer forint, de ha osszesen az 1-2% at elhasznaltam :) Tenyleg nem reklam... de nekem csoda volt :D

2022. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Na a maradekot nem, de keresoben felismertem keprol. IMIDASECT hangyairto gel a neve.
2022. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. ápr. 10. 12:53
 9/9 anonim ***** válasza:

A hangyáknál tisztább, higénikusabb ízeltlábú nem létezik a földön...


Romlott ételt alapból nem visznek be a bolyba, ha megromlik náluk akkor azonnal kihordják.

A beteg esetleg fertőzött betegek önként száműzik magukat a bolyból és elmennek meghalni magányosan messze a bolytól és még ilyen hasonló finomságok!


Valószínűleg Tetramorium hangyáid vannak, azok a leggyakoribbak lakásban/panelban.

2022. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!