Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A légy egy "szuperállat"?

A légy egy "szuperállat"?

Figyelt kérdés

Rendkívül kifinomultak az érzékszerveik,és nagyon gyorsak, és pillanatok alatt képesek felmérni bizonyos helyzeteket. Hátrafelé is képesek repülni.A gravitációra fittyet hányva pedig bárhol képesek leszállni és megtartani a saját testsúlyukat, bármilyen tárgyon szinte.Falon, sőt,még a plafonon is.

Ha nagyobb lenne az agyuk, akkor elbújhatna mögöttük az ember?



#légy #Jó képességek
2022. máj. 22. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit el tudtam vágni ollóval a levegőben, az asztal alatt, kb tíz évesen, attól nem félek, hogy elbújhatok mögötte.
2022. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha nagyobb lenne az agyuk, leesnének a plafonról és meghalnának :) Egyébként szerintem a plafonon rohangálás meg sem közelíti például egy számítógép feltalálásának és megépítésének a szintjét. Imádom az állatokat, de sajnos azt kell mondanom, hogy az ember a szuperállat.
2022. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Az ember mégsem tud sem falon mászni, sem víz alatt lenni órákig, de még úszni sem órákig, repülni meg főleg nem. (ikszdé)
2022. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
#3 Dehogynem. Hallottál már sziklamászókról és búvárokról? Tudunk mi, tudunk. A repülőgépet is feltaláltuk, repülni is tudunk.
2022. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
A légynek nem kell gép, hogy repüljön. És az a pár sziklamászó csak 0.001%-a az emberiségnek, míg a legyek mindegyike tudja a dolgokat...
2022. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
De a légy sem tud víz alatt lenni órákig. Az, hogy az ember meg tudja oldani - akár saját maga által kifejlesztett, legyártott gépekkel, eszközökkel - azt, hogy a víz alatt tudjon lenni órákig, hogy repülni tudjon, hogy kijusson az űrbe és onnan vissza is tudjon jönni, hogy falra tudjon mászni, stb... ez önmagában szuperállattá teszi az embert. Semelyik másik állat nem képes erre. A légy nem tudja megoldani azt, hogy órákig életben tudjon maradni víz alatt úgy, hogy nincs kopoltyúja. Talán a nyúl és a bárány az, ami tud repülni egy sassal a hátán. :) De ennyi.
2022. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Akkor közelítsük úgy meg a dolgot hogy mekkora a légy agya, és mekkora az emberé!

Mivel az ember az agyának köszönheti azokat a dolgokat amiket felsoroltál.

Vajon ha ugyanakkora aggyal rendelkeznének a felek, akkor a légy mikre lenne képes?!

2022. máj. 22. 16:41
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 A testünk is arányosan csökkenne az agyméretünkkel, vagy maradnánk ugyanekkorák, mint most, csak az agyunk lenne gombostűfejnyi? :)
2022. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Mi maradnánk, a legyek nőnének arányosan meg :)

2022. máj. 22. 17:26
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Az szopó :D De szerintem még mindig mi nyernénk. :D Meg ez igazából nem is az agy méretén múlik szerintem. Biztos vagyok abban, hogy egy elefántnak vagy bálnának nagyobb az agya, mint az emberé, és mégsem jöttek még ki a tengeri lények a szárazföldre, hogy megnézzék, hogy na miújság van itt? :D
2022. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!