Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan került méhraj a szobámb...

Hogyan került méhraj a szobámba? És milyen fajta méh? Miért zsongnak be olyan nagyon a villanykörte fényétől?

Figyelt kérdés

A napokban lettem figyelmes zümmögésre éjjel, de nem gondoltam komolyra. Rájöttem aztán, hogy a másik szobában zömmögnek, de nem szúnyog, mint véltem, hanem rengeteg méhecske, ám apránként bújtak elő a függöny mögül:


[link]

[link]

[link]


MILYEN FAJTA MÉH?


Nos, megoldottam bár a problémát -a tegnapi 27 mellett találtam ma még hármat, de most estig már egyet sem-, de csak sejtésem van, hogyan kerültek oda. Ebben kérnék ötleteket:


MI LEHETETT AZ OKA? Elmondom mindjárt, mit vélek.


Rutinosan pohár+kartonlappal másodpercek alatt elfogtam egyenként, de összesen HARMINC méhecskét és élve kitettem őket a szabadba. (Mármint méhecskeként átlag 10 másodperc alatt.)


MIÉRT MENNEK A VILLANYKÖRTE FÉNYÉRE?


Ez volt a mázlim, amikor felkapcsoltam, egyből odarepült őrült zizegéssel egy, vagy kettő. Mire kitettem és visszamentem, épp csak megjelent még egy. Egyenként bújtak elő a fényre! Így könnyű volt mind a 30-at elkapnom. Rettentő idegesen rontottak a villanykörtére. Nagyon aktív volt kb 25, de kb 5 méhecske alig mászkált, alig élt.


A lehetséges okok:


2020-ban őszibarack magokat vittem be a kertemből abba a szobába. Viszont nálam még szellőztetéskor is igen ritkán kerül be a szobámba méh, darázs, dongó. Csak pár napja történt először olyan, hogy kettőnél több méhecske a házamban repkedett.

Lehetséges, hogy 2021-ben, amikor újabb adag barackmagot vittem tárolni abba a szobába, addigra már barackérés során előzetesen a kertben belepetézett több magba méh?

És lehetséges, hoyg a 2020-as évben nem petézett bele, csak a 2021-esben? Vagy mindkét évben, csak az utóbbiban életképesek maradtak a lárvák benne?


Képes egyáltalán a méh belepetézni gyümölcs magokba?

Vagy a fenyőtobozba petéztek bele? Azt is tárolok abban a szobában 2020 óta.


Hozzáteszem, az a szoba nincs fűtve télen, a tavaszi melegedő szobában most meg kikelhettek netán?


A biztonság kedvéért ma kivittem a házamból az összes kerti gyümölcsmagot és fenyőtobozt.


A másik lehetséges oka: a redőny alatt a szobámban rendszeresen tároltam megbontott (bár kupakkal lezárt) gyümölcs levet, tél óta. De ugye nem kizárt, hogy most tavasszal a melegben a kint éledő méhecskék a redőny dobozán át kintről befurakodhatttak, ha a gyümölcslé anniyra megőrjítette őket esetleg?

(Vagy pusztán a barackmagokat is megérzik kintről?)

(Elzártam a gyümölcsleveket is ma már.)



2022. máj. 26. 22:26
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem említeni: a redőny alatt a szobámban 2 év óta komlótermést is tárolok, szárítva, fedetlenül. Ez is vonzhatja a méheket?

Fotók alapján szerintem házi méh, de érdekelne fajmeghatározás is.

2022. máj. 26. 22:33
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

Igazi, szép, jámbor haziméhecske kinézete van.

De reméljük jön szakértő is!

2022. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
70%

Te aztan jo sok szemetet tarolsz a szobaban...:D


A mehek nem elik tul, ha nem a mehkasban vannak, azt kene megkeresni. Ez lehet akarhol, meg a falban is, ha talaltak egy lyukat, amin be tudnak menni.

2022. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem félek tőlük, de hogy jámborak volnának... A villanykörte felkapcsolására majdnem mind vadul odarepült és a testüket a villanyégőnek dobálva idegesen repdestek...
2022. máj. 26. 22:55
 5/32 A kérdező kommentje:
Méhkas... talány a redőny dobozában?
2022. máj. 26. 22:56
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Házi méh. Bementek valami résen és megpihentek. Nem vonzotta őket semmi, csapatban járnak ilyen helyzetben, élelmet és fészeknek való helyet keresnek, ami eltart pár napig. Nem bántanak, szimplán pihennek, amíg tovább nem indulnak.
2022. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Értem, előző. Mindenesetre a 22:55 válasza kissé aggaszt, miszerint valahol a közelben méhkas van. A méhkas lehet a szobámban is? Vagy a redőnydobozban? És ha a falban van, ahogy írja, mit tudnék tenni? Avagy kizárható a méhkas megléte?


"Nem bántanak, szimplán pihennek, amíg tovább nem indulnak."


Nem értem, hova indulnának tovább? Ha nem mentem meg az életüket, éhenhalnak a szobámban, oda becsukva.

2022. máj. 26. 23:33
 8/32 anonim ***** válasza:
A herék nem petéznek, csak a királynő.
2022. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Vályog ház? Nem hinném.
2022. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

23:36-os: az egy dolog, hogy csak a királynők petéznek. De a petézés kapcsán az volt a kérdésem, hogy amikor még a kertben érni kezdtek az őszibarackjaim, nem petézhetett bele méhkirálynő több magba is? Mert az érett barackok elfogyasztásra kerültek, majd a megmaradt magok nagy részét abban a szobámban tároltam tavaly ősz óta.


Létezik ilyen, hogy belefúrja magát méh egy érő barackba, hogy belepetézzen? És mondjuk a napokban meg kikeltek volna a magokból?

Vagy nem erről volna szó, hanem valami bevonzotta őket a szobába?

2022. máj. 26. 23:41
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!