Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen hangyaszerű bogárkák...

Milyen hangyaszerű bogárkák lehetnek a gilisztáim között?

Figyelt kérdés

Van 2 vödör gilisztám humuszgyártásra és pecázásra betárazva a hűvösben, kazánházban. Vödör szellőzik, kijuggatva az alja. Több éve megvan, semmi bajuk nem volt még.

Viszont nemrég észrevettem, hogy olyan kis 3mm-es kis vöröseske hangyaszerű valamik mászkálnak benne. Nem ugrálnak mint a bolhák, csak masíroznak mindenfelé. Ezek mik lehetnek, illetve minek lehet a jele? Mit nem csinálhattam jól? Eddig nem voltak ilyenek ott.

Rendszeresen átforgattam a földet, megszórtam papírdarálékkal és száraz fűvel is, szaporodtak is bőszen. A föld is nedvesen volt tartva.



2022. máj. 30. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán fénykép?
2022. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nincs, de ha a lehetséges állatkákat fel tudod esetleg sorolni, vagy valami állatkagyűjteményt tudnál ajánlani akkor be tudom jelölni melyik az.
2022. máj. 30. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen vörös színű hangya nem él nálunk, úgyhogy a hangya kilőve :)


Esetleg piros bársonyatka? (bár az nem hangyaszerű de hátha..)

2022. máj. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát... egészen minik, de megnézem újra.

Meg mi a fenét keresnének a gilisztásvödörben? A száraz fűvel kerülhettek bele?

2022. máj. 31. 00:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem újra. Lefényképezhetetlenül minik, inkább 1-2mm az egész. Kb észre se lehetne venni, de aztán úgy mozog valami, de a fényképező sehogy se látja, és én se tudom kivenni mit látok. Kis bizbasz mászkálósok.


No, de kicseréltem a gilisztalakot tiszta földre, vödröt kimostam, sőt még a gilisztákat is átmostam. Nincs rajtuk bizbasz. A gilisztaszaros föld meg megy a kerti palántákra, kinti virágcserepekre. Irgalmatlan sok gilisztám lett, de tojásal is nagyon tele volt. Nem nagyon kell már horgászboltit venni, csak ezekre kell vigyázni.

2022. máj. 31. 23:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!