Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hernyók fészke?

Hernyók fészke?

Figyelt kérdés

Az alábbi hernyófészek hogyan és miből készül? Amíg nem vizsgáltam meg, azt gondoltam, talán pókháló. De nem az. Tele van hernyóval, amelyek nem zsákmányok, hanem élnek. Hernyóbölcső a bodzafámon?

[link]

[link]

[link]



2022. jún. 12. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai fehér szövőlepke vagy fehér medvelepke (Hypanthria cunea) hernyófészke.

A kikelt fiatal hernyók készítik a szövedéket, és ebben együtt maradnak egy bizonyos fejlettségi fokig. Védelemül szolgál a szövedék a kis hernyóknak.

Utána szétszélednek a lombkoronában.

Ez egy idegenhonos invazív faj, Észak-Amerikából származik. Egyes években súlyos károkat tud okozni.

2022. jún. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az egészet le kellene vágni és elégetni, mert borzasztó káros! ...pedig én nagy állatbarát vagyok
2022. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mi a technikája a folyamatnak? A wiki szerint a fatörzs köré szalmát lehet a talajra tenni, a leendő bábokat összegyűjtendő.

Milyen technikák vannak az összegyűjtésükre?

A faágakat muszáj levágni?


Kandallóban is el lehet égetni? Vagy az esetleg néhány petének, hernyónak esélyt adna a házban elterjedni?

2022. jún. 12. 20:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Le is fújhatod rovarölővel.
2022. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kémiai szert nem szeretnék bevetni.
2022. jún. 12. 22:40
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Senkinek nem lesz baja a hernyókon kívül.
2022. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha leszeded az ágakat, már nem kell szalmát tenni alá, mert ha nincs hernyó, nem lesz báb sem... viszont mielőbb lépni kell, mert ahogy írtam az első válaszban, egy bizonyos fejlettségi fok után el fogják a szövedéket hagyni. Akkor az egész fán lesznek, mindenhol, sőt, a környező fákon is...

Le kell vágni azokat az ágakat, amin a fészkek vannak. A bodzának nem lesz ettől semmi baja. Ha gyümölcsfán is vannak, akkor még mindig kevesebb kár a pár ág levágása, mintha a fádat később esetleg tarra rágnák...

2022. jún. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat!


Olvastam cikket erről, aszerint az eltaposás is megfelelő. Vaciláltal, mivel állatbarát vagyok, akárcsak a második válaszoló.


Ha már úgy döntötem és megtettem, hogy eltapostam a hernyókat, avval valóban elpusztul szinte mind?


Apró fekete pöttyök is vannak a hernyőfészekben, szerintem azokat hiába taposom szinte mind túléli...


Feltettem közbeeső kérdést tehát az égetés módjáról, arra senki nem reagált, nem tudom, hogyan kivitelezhettem volna az égetést, körülményesnek hat feldarabolni az ágat a hernyókkal, miközben elmásznának, lepotyognának a lefűrészelt ágról sajnos, és úgy betenni a kandallóba, kint meg lehet h tűzgyújtási tilalom van.


Valaki elmagyarázhatná, hogyan kivitelezhető az égetés ilyen estekben és előre is köszönöm!


A következőképp jártam el:


levágtam a két vonatkozó bodzafaágat, letettem a talajra, rátettem ezután katondobozpapírt, és csizmasarokkal végigtapostam. Csak pár hernyőmozgást láttam utána alatta. A biztonság kedvéért rajta hagytam a ágradabon a katrondoboz papírt, plusz súlyoztam egy téglával.


Így is fékeztem valamennyire az amcsi szövőlepkék invázióját, károkozását?


(Egyébként olykor darazsak vadásztak rájuk, amíg az ágon a fészkük meg volt.)

2022. jún. 13. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs még tűzgyújtási tilalom.

Keríts egy fémhordót, ilyet:

[link]

Aprítsd bele a faágakat és gyújtsd meg!

2022. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Volt, sajnos odaadtam valakinek a hordómat.

A másik fő kérdés, hogy a cikknek igaza volt abban, hogy a hernyóeltaposás is megfékezi az adott telken ezen lepkék invázióját?

2022. jún. 13. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!