Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darázsfészekbe hogy lehetnek...

Darázsfészekbe hogy lehetnek pókok?

Figyelt kérdés

Nem tudtam leengedni az egyik szobába a redőnyt, aztán potyogtak le ilyen agyagdarabkák, vagy sár ami megszáradt.Majd ahogy lejjebb jött a redőny láttam hogy fészek szerű van a redőnyre rakva.Mivel korábban is találkoztam pont ilyennel redőny mögött, ezért biztos voltam hogy darázs.A korábbiba megvolt a darázs lárvája, a burok, ahogy kikeltek, meg volt olyan ami nem fejlődött ki.

A mostaninál viszont ahogy leszedtem és széttörött a "fészek" vagy 20 különböző méretű és fejlettségű pók embriója potyogott szét.Volt amelyik már kifejlett példányhoz hasonlított és már mozgott is, de volt amely még csak kezdetleges fejlődésű volt.



2022. jún. 19. 08:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem madárpók ha arra gondolsz :)

Sima Házi zugpók.

2022. jún. 19. 09:13
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom elhagyott darázsfészek volt, pók megtalálta, belepetézett. Többször.
2022. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Lopódarázs-fészekre leltél, melyben a lárvának be voltak tárazva a megbénított pókok. A pókok élnek, hogy ne romoljanak meg, és a fejlődő lárva fokozatosan mindet felzabálja. Brutális horror - nem?
2022. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lopódarázs bizony, nagyon metál. Egy darázslárva 5-10 pókot is felzabál mielőtt bebábozódik és kikel, hogy következő évben ő rakjon fészket, ez az életciklusuk.
2022. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most hogy írtátok tényleg azt a nagy darázsfajtát láttam repkedni az ablak előtt. És a pókok hogy kerülnek a fészekbe? A darázs viszi be? Hát fura is volt hogy mennyi pók kiesett belőle,és nem mozogtak, vagy csak alig, volt amelyik teljesen ki volt fehéredve.
2022. jún. 19. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A darázs viszi be. Le vannak bénítva,mindbe van 1 darázslárva. Élve eszik meg a pókot.
2022. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!