Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen állat piszkít ilyet?

Milyen állat piszkít ilyet?

Figyelt kérdés
Nyáron sokszor észreveszem, hogy valami lepottyant, olyan, mintha egy esőcsepp esne rám. Ilyen kicsike mustársárga színű nagyon kellemetlen szagú valami. Nem tudom, hogy valami rovar lehet-e vagy madár, de nagyon idegesítő. Szerintem nem madár mert egy nagyon kicsi gombostűfejnyi az egész és úgy néz ki mintha virágpor lenne.
2022. jún. 26. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Talán levéltetvektől származó mézharmat.
2022. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, az lehet. Tetves néhány leanderem, a szél fújhatja, vagy hogyan kerül rám? Ez lényegében a tetvek ürüléke? Utánanéztem, sehol nem írták, hogy nagyon kellemetlen szagú, de azt igen, hogy pl a méhek is felhasználják a méz előállításához. Nem tudom ezek alapján, hogy az-e vagy sem.
2022. jún. 26. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

A mézharmat az cukros víz,első válaszoló!

Abból készül a fenyőméz.


Szerinted egy büdös katyvaszból,ami ráadásul ürülék,ki csinálna mézet? Merthogy a méhek nem,az tuti!


A tetű szívja a növény nedveit,de rühelli a cukrot. Tehát kiválasztja egy csepp vízben. Az jelenik meg a tetű hátsó részén. De ez nem ürülék,ez víztiszta cukros lötyi. Amit a méhek leszívogatnak a tetű fenekéről. Ebből lesz a fenyőméz,ami,ha el tudsz vonatkoztatni attól,hogy miből van,nagyon finom,ajánlom!


Az a kis sárga kakidarab az nem mézharmat. Az kaki. Nem tudom,kié-mié.

2022. jún. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!