Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretnek a szúnyogok?

Ignis Subdialis kérdése:

Szeretnek a szúnyogok?

Figyelt kérdés
Mitől függ az, hogy több ember/állat közül kit esznek meg a szúnyogok?

2022. jún. 26. 22:06
A kérdező szavazást indított:
Imádnak! Mindig én vagyok a fő fogás! (Rendszeresen több csípés.)
Ha nincs jobb, velem is beérik. (Alkalmanként 1-2 csípés.)
Nincs olyan ínség, hogy terítékre kerüljek! (Sohasem csípnek meg.)
51 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Idén is engem találtak meg először, mikor másoknak még fel sem tűnt, hogy megjelentek. Fene az ízlésüket...
2022. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy vércsoport függő (A+ a kedvenc, ha jól emlékszem, de lehet hogy - ebben nem vagyok biztos).
2022. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem senki sem csíp,még a szúnyogok sem.
2022. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3: Csip! :)
2022. jún. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2: Nem a B-?
2022. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Engem kifejezetten.

Még gyerekként nyári szünetben, sokszor hajnalokig kint bandáztunk egy kis faluban.

Póló, rövid gatya öltözékben.

Szúnyogriasztó spray nem volt, csak szuku, de az lehet csak kullancs ellen való büdös valami volt.

Na egy ilyen nyári este után 72 szúnyogcsípést számoltam meg magamon, biztos volt amit kétszer sikerült, de hátulról meg nem biztos hogy mindet megtaláltam.

2022. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Vércsoport: "Valamiért a szúnyogok vonzódnak a nullás vércsoporthoz. A nullás után a B-s vércsoportú embereket részesítik előnyben, legkevésbé pedig az A csoportba tartozókkal szimpatizálnak - bár tegyük hozzá, azért rájuk fanyalodnak, ha éppen nincs kéznél más, az A-sok sem ússzák meg teljesen a szúnyogokat."


De ez nem minden.

"A vércsoporton kívül egyéb meghatározó tényezők is vannak, mint például:



Szén-dioxid kibocsátás, amit mindannyian kibocsátunk a lélegzés során, csak egyénenként eltérő, hogy pontosan mennyit. Minél szaporábban vesszük a levegőt, annál inkább jönnek a szúnyogok!

Általánosan megfigyelték azt is, hogy felnőtteket szívesebben csípnek meg a szúnyogok, mint gyerekeket.

Túlsúlyos emberek gyakrabban esnek áldozatul.

A tejsav nevű vegyület is vonzza a szúnyogokat, ami pedig az izzadságban termelődik, ezért testmozgás közben gyakoribbak lehetnek a szúnyogcsípések.

Az alkoholfogyasztás miatt az izzadságban etanol is megjelenik, ezt pedig szintén szeretik a szúnyogok, így egy iszogatós nyári estén számíthatunk rá, hogy gyakran kell lecsapkodni őket magunkról.

A kismamák is fokozottan veszélyeztetettek, mert több szén-dioxidot juttatnak a levegőbe másoknál, és ahogy említettük, a szúnyogok előszeretettel mennek a nagyobb mennyiségű szén-dioxidra."


Én nullás vagyok és elkerülnek, hála az égnek!

Öcsém A-s, nálunk ő a szunyogriasztó, legalábbis ha kint van, és mindenkinek aki ott van, mert ilyenkor csak őt csípik... szegény full televan csípésekkel all time. Bármivel befújhatjuk, bekenhetjük. Szerintem a szomszéd kerületekből is átjönnek, ha kimegy az udvarra 🤣

2022. jún. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, párom 0-s, én A-s vagyok, és én vagyok a szúnyogkaja. De nem csak mellette, ez gyerekkorom óta így van.

Sose felejtem el, egyszer még kb 20 évesen egy biciklis kiránduláson lerobbantunk egy barátnőmmel... Duna mellett... ártéri erdőben... Ránkalkonyodott. Felhőben rajzottak a dögök.

Engem úgy összecsipkedtek minden szabad testfelületen, hogy úgy néztem ki, mint aki himlős. Valahol 200 felett feladtuk a számolást.

Persze, páran barátnőmet is összecsípték, ahhoz túl sokan rajzottak, hogy ne, de minimális volt hozzám képest.

2022. jún. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Illatra mennek én úgy tudom. Mindenkinek van egy egyedi illata és minél jobban izzadunk a szúgyogok annál jobban vonzódnak hozzánk.
2022. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, nagyon.
2022. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!