Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a pók fajtája? Vörös folt...

Mi a pók fajtája? Vörös folt a hasán, de nem fekete özvegy. (Fotók.)

Figyelt kérdés

- Hasa a vörös folttal:

[link]

[link]


- Háta felől (éppen molylepkét zsákmányol az egyiken):

[link]

[link]

[link]



2022. jún. 29. 15:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
12%
Házi zugpóknak tűnik nekem
2022. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ő egy koronás keresztespók.
2022. jún. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, nem tudom a választ a kérdésedre, de ha nem viszed annyira közel a kamerát a pókhoz, akkor rá fog tudni fókuszálni. A következő kiírásodnál kérlek fogadd meg ezt a tanácsot.
2022. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Előző, nem fényképezőm van, hanem egy nagyon régi kamerás mobil. És direkt nem vittem közel hozzá.


Nagyon nem keresztes póknak tűnik.

Zugpókfélének el tudom képzelni.

2022. jún. 29. 15:35
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Márpedig, keresztespók. Rengeteg ilyet fogtam gyerekkoromban.
2022. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

A keresztespókféléknek sokkal szőrösebb a lába. Nem zárom ki, hogy esetleg olyan keresztespókfaj lehet, ami nem hasonlít a legtöbbjére.

De aki koronást írt, az tuti téved.


A tipikus keresztesekről fotók:

[link]


Koronás:

[link]


Azért a hasa felől egész éles a fotóm, vesd össze ezekkel... A lába a kereszteseknek szőrösebb.


Amit fotóztam, szinte gömbölyű. A keresztesek potroha meg többnyire erősen ovális.

2022. jún. 29. 16:02
 7/33 anonim ***** válasza:
40%
Még távolabb vigyed és használj makró módot, ha tud olyat. Életlen kép alapján ne csodálkozz, hogy csak gyenge tippeket kapsz.
2022. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
36%
Koronás keresztespók.
2022. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Pontosan a makró mód nem jött be, a hasáról fotózott változatt viszonylag éles lett! És azt autófókusszal csináltam. Más mód nincs is a mobilon, csak e kettő szinte.


Előző, téged az zavart meg vajon, hogy utólag digi zoom-olt változatot töltötem fel? Ez ne mattól ilyen nagy, mert közel vittem volna. Ha másfél méterről fotóztam volna, akor azért volna életlen, és hát néhány megapixeles csupán...


Ráadásul arra is gondolj, kérlek, hogy nincs mindig lehetőség elég messziről fotózni. Fél méterről / egy méterről csináltam, mert gazdasági épület. Ha hátrébb megyek, ott a fal a hátam mögött.


Továbbá, miféle mellétippelés, hogy ott vannak az ovális baromi szőrös keresztespókok, és az elég éles has felőli fotón nem látják a ritkás szőröket, meg a szinte gömbölyű potrohot. Ne mond már, légyszíves, hogy nem látszik a fotómon és hogy szerinted ezért tévednek ekkorát a fajmeghatározással...

2022. jún. 29. 16:39
 10/33 A kérdező kommentje:
16:09-re reagáltam.
2022. jún. 29. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!