Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar lehet?

Ez milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jún. 30. 10:52
1 2
 1/18 anonim válasza:
65%
Azt hiszem szárnyas hangya
2022. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hangyakirálynő, de nem tudom, melyik fajé.
2022. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha láttál a közelében vagy a lakásban pici, világosbarnás, vöröses hangyákat, akkor ez egy fáraóhangya királynő.
2022. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igen, láttam most mikor kipakoltuk a szekrényt, tele volt pici barna hangyatetemmel.

2022. jún. 30. 12:18
 5/18 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne védekezni ellene? Olvasom, hogy rovarirtó kizárva, csak újabb kolóniákat hoznak létre. Csalétek lenne talán a megoldás ….Van valakinek ebben tapasztalata?
2022. jún. 30. 12:27
 6/18 A kérdező kommentje:
Azon agyalok, hogy a beépített szekrénybe, egy tálba tettem anno só tömböket, hogy elszívja a nedvességet. És a tál mellett voltak a hangyatetemek, ezek a picike, vöröses, világosbarnák. Szerintetek tegyem vissza, az ölhette meg? Mert most takarítás után kivettem ezeket a tálakat.
2022. jún. 30. 12:36
 7/18 anonim ***** válasza:
Arrol még nem hallottam, hogy a so vagy a sos viz hangyairtonak használhato. Érdekes gondolat. (De az eredeti elképzelésedet nem értem. Régen!!! tettél be egy tálat a szekrénybe nedvesség elszivásra. A szekrényböl folyt ki sos viz? Gondolom, nem. Akkor meg csak annyi történt, hogy néha benedvesedett a so, néha meg kiszáradt, mert az eddig felvett vizet visszapárologtatta, vagyis kicsit stabilizálta a szekrény levegöjének nedvességtartalmát. De az össz viztartalom nem változott!!!)
2022. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A tömbök nedvességet szívnak magukba, sokszor öntöttem ki a tál tartalmát. A beépített szekrényünk sajnos északi falra lett téve, és sok a pára ott. Van tablettás páraösszeszedő is, azt is elég gyakran ürítem.


Igazából azt nem tudom, hogy mitől döglöttek meg a hangyák.

2022. jún. 30. 13:14
 9/18 anonim ***** válasza:

A fáraóhangyánál a speciális csalétekre esküsznek. Direkt fáraóhangyának való.

Ezek a dögök a sima hangyával ellentétben nem az édes dolgokra mennek, hanem a fehérjére, húsfélére. Nálam a macskakajára jelentek meg.


Saját tapasztalatom az volt, hogy a speckós csalit, hiába raktam a vonulási útvonalukba, le se tojták. Meguntam, és vettem sima rovarirtót. Befújtam a környékét, ahol lenni szoktak, és a rengeteg dolgozóhangyán kívül egy csomó (6-8) királynő is előkerült döglődve. 1-2 napig tartott, mire az utolsó királynő is előmászott a konyhaszekrény mögül, és megdöglött, eltűnt a kolónia. Azóta nem láttam őket.

2022. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, hogy csalétek kell. Köszi, vennem kell. Kemikáliát nem bírom sajnos, spray kilőve.
2022. jún. 30. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!