Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van olyan pókfajta Magyarorszá...

Van olyan pókfajta Magyarországon ami veszélyes és előfordulhat a háztartásokban?

Figyelt kérdés

Van szúnyogháló minden ablakon,de valahogy azért csak beférkőznek.Néha egy-egyet találok.Nem szoktam egyiket se bántani, egyrészt nem akarom elkenni a falon meg ilyenek :) , de alapból is jobb érzés kivinni és szabadon engedni.Fogtam így már meg egész picike pókot,és viszonylag nagyobb testűt is.Volt amelyiknek éreztem a csípését.De általában az szokott jellemzőbb lenni hogy a szúnyogcsípés erősebb.

Belefuthatok olyan pókba, kerülhet olyan pók az otthonomba amelyet jobban járok ha nem fogok meg?



2022. júl. 31. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Még a nevében is benne van, ami nem más, mint a mérges dajkapók (Cheiracanthium punctorium).
2022. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#2

Köszi,megnéztem, ezt észben tartom.Csak mert példát is találtam hogy milyen komoly problémát okozhat a csípése!

2022. júl. 31. 18:00
 3/8 anonim válasza:
70%
Gumipók. Sok embert ölt már meg.
2022. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A dajkapókoknak viszonylag erős a mérge. A cselőpókok és a nagyobb testű keresztespókok csípése is kellemetlen tud lenni.


De ezek közül lakókörnyezetben a keresztespókokkal van csak reális esélyed találkozni.

A dajkapókok a napos réteket kedvelik a cselőpókok meg földbe vájt lyukakban élnek és ritkák is.

2022. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Búvárpók mérge is veszélyes, de települési közegben biztosan nem fogsz vele találkozni, mivel sekély, sűrű növényzettel benőtt víztereken, ráadásul vízfelszín alatt él, és ott is ritka faj. Ezen és a mérges dajkapókon kívül nincs olyan pókfaj nálunk, amitől komolyabban tartani kellene. Vannak cselőpókok, farkaspókok, egyes keresztespók- félék, amelyek csípése lehet kellemetlen, de alapvetően nem agresszívek és a csípésük sem jelent komoly veszélyt. Ha nagyon tartasz ettől, akkor érdemes háziorvost felkeresned, ő tud mondani módokat, hogyan és hol deríthető ki, allergiás vagy-e.
2022. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Allergiánál lehet gond, de nem igazán rémlik olyan eset, hogy itthon bizonyítottan pók ölt meg valakit. Világszinten is ritka. Darázs, méh jóval veszélyesebb.
2022. aug. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Óriás fojtópók. Bemáészik a szobádba, ráugrik a nyakadra, és megfojt.
2022. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak az amit az 1-es is írt, de házban kicsi rá az esély.
2022. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!