Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpók tartásról kérdések?...

Madárpók tartásról kérdések? Lent.

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretnék madárpókot tartani és több erről szóló videót is megnéztem már YouTube-on, viszont néhány kérdésemre nem kaptam még választ. Mivel kezdő vagyok, így egy brachypelma albopilosum-ot szeretnék majd tartani.


1. Alszanak téli álmot? Kell őket teleltetni? Ha igen, akkor hogyan?


2. A terkó alja, a föld miből áll? Hozok be a kertből megfelelő mennyiségű földet és kész? Keverni kell valamivel (pl. virágfölddel)? Vagy magát a földet külön venni kell?


3. Ha vedlett, a levedlett bőrt kidobhatom? Vagy megeszi a pók?


4. Csoki csótánnyal etetném. Kell a csótányt valamibe forgatni, mint a hüllőknél (pl. kalcium porba)?


5. Mennyibe kerül egy kezdő szett? Terkó, pók, stb? Honnan ajánlatos beszerezni a felszerelést, illetve magát a pókot?


6. Jöhet bármiféle tanács, akár más faj is szóba jöhet (ne deffenzív legyen :D ).


Köszönöm! :)


2022. aug. 6. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Földdel, némi levéllel és kaviccsal, de én inkább a helyedben bioboltból, sőt kisállat kereskedésből szerezném be a talajt, mert az be van vizsgálva. Bujkáló is kell neki. A talaj vastagsága erősen függ az életmódjától, de mivel a te pókod talaj lakó, ezért kb. 15-20 centiméter szükséges neki. Vizes edény is kell neki. Illetve egy másik helyen azt is tanácsolják, ha nincs vizes edény, akkor tartsa a talajt nedvesen a gazdi, de én ezt sem ajánlom, mert a talajban ha netalántán túl locsolod, rothadási folyamat is kialakulhat, vagy talaj gombásodás és az nem tenne jót a póknak. Sőt az sem ha a kertben netalántán a talaj mikroflórájában olyan mikrobiológiai organizmus van, ami esetleg betegséget okoz a pókodnak. Ha belegondolsz nem Magyarország az őshazájuk, ergo ott a talaj mikrobiológiai összetétele is másabb szerintem Én inkább a vizes tálat ajánlom.


Vedlés utáni 1-2 hétben nagyobb a tápanyagigénye, de vedlés előtt nem is esznek azt olvastam.


Szerintem nem eszi meg a levedlett kemény páncélt. Ha csak azt nézed, hogy a pók a rovart se eszi meg, csak kiszívja a fehérjét és azokat a tápanyagokat amire szüksége van. Vedléskor van hogy a hátára fordul, de valamelyik nem, és olyankor nem szabad zavarni, sem segíteni neki, a lábán lévő bőr levedlése a legmacerásabb neki. Illetve vedlés után sem szabad hozzányúlni, addig míg nem keményedett meg a páncélja.


[link]


A terráriumnak is utána tudsz keresni. De ott nagyon fontos, hogy kényelmesen elférjen benne. A lábfesztávolság alapján szokták számolni mekkora terráriumra van szüksége.


Az étkeztetést szerintem kérdezd meg egy egzotikus állatokra szakosodott állatorvostól. De szerintem ha olyan kaját adsz neki amibe minden tápanyag megvan, akkor minek mártogatni bármibe is.


Én is csak utána olvastam neked interneten, én speciel nem értek hozzá, de olvasni tudok, de ha valami hülyeséget írtam, akkor majd kijavítanak itt madárpók tartók, vagy állatorvosok, zoológusok.


Ja a hőmérsékletre és a páratartalomra is oda kell figyelni.

2022. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Nekem házi zugpókom van, most már azt is tudom, hogy nem egy póklábat csomagolt nekem karácsonyra, és nem azt landoltatta az ágyamra Karácsonykor, hanem a levedlett bőrét. És amikre azt hittem a családja, az az életszakaszonkénti levedlett bőrei voltak. :D Na csak kell egy ilyen kérdés és én is most már többet tudok ezekről a dolgokról.


Én speciel gyerekkoromba rettegtem a pókoktól, ma már kevésbé, vagy nem tudom, de ezek a zugpókok nem ijesztőek, gyakran tessékelem odébb őket, hogy keressenek az ágyamtól távolabbi helyet, de hasznosak mert a hangyátlanításba is besegítettek rendesen.

2022. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
De madárpókot nem tartanék az is biztos. :D
2022. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
1, 2, 3-as vagyok.
2022. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Illetve nem tudom, hogy nekem zugpókom vagy álkaszás pókom van, de lehet, hogy álkaszás pókom, de köszi a kérdést, így én is tanultam valami újat. :D
2022. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez elég nagy zagyvaság amit eddig az előző válaszoló összeírt neked...

1. nem, nem alszanak téli álmot, nem kell teleltetni, egész évben aktívak, egyes fajok, amelyek olyan lokalitásúak, ahol van száraz évszak, az ottani száraz évszakban kevésbé aktívak, de terráriumi tartás mellett nincs szükség a száraz évszak szimulálására.

2. Nem ajánlom a kerti földet alapból, mert ki tudja, mit hozol be vele... kókuszrost a legjobb, én fele-fele arányban sima virágfölddel keverem nekik, így könnyebben tudnak ásni benne.

3.A bőrt nem eszi meg, azok a gekkók... vagy kidobod, vagy pedig elteszed, úgy néz ki, mint egy pók :)

4. Nem kell semmibe forgatni, de az nagyon fontos, hogy a táplálékállat jól legyen etetve! Tehát etetés előtti 2-3 napon adj a csótiknak sok zöldséget, meg valami jó minőségű haltápot. Így vitamindúsak lesznek ők maguktól is. Ha lehet, legalább 2-3 féle takarmányállattal próbálj etetni. Alapnak jó a csótány, plusz néha vegyél nekik pl. tücsköt, sáskát.

5. A terrárium annyiba kerül, amennyit szánsz rá... használtan egy ezrestől, egészen a 30 ezer forintos csilli-villi luxuslakosztályig. Amikor a kis pókot hazaviszed, először ne rakjad be a végleges, nagy terráriumba, mert nehezebben tudja levadászni a zsákmányát. Kezdetben a méretének megfelelő műanyag doboz tökéletes. Amikor már a kis pók (lábaival együtt) 5-6 cm, akkor bekerülhet a végleges helyére. Egy átlagos talajlakó fajnak egy 30x30x30 terrárium a minimum. Legyen egy 7-8 cm talaj benne, ő majd megoldja az átrendezését, ahogy akarja... Kezdésnek a Brachypelma fajokat ajánlanám, ezek nem kényesek,viszonylag könnyen tarthatók, nem drágák, és nem túl agresszívek. Ugyanakkor tudni kell, hogy ezek is pókok, nem "barátkoznak" az emberrel, nem fognak "szeretni" téged, nem szeretik, ha piszkálják, kiveszik, fogdozzák őket. De ezek viszonylag nyugodt fajok. Ráadásul viszonylag sokat vannak kinn (vagyis nem a maguknak ásott üreg mélyén...), ami nem utolsó szempont, mert tök jó, hogy van egy pókod, de ha nem látsz belőle semmit... hát... az nem a legszórakoztatóbb. Nekem most éppen személyes kedvenceim a B. alpiceps [link]

és a B. emilia:

[link]

Nagy kedvencem az albopylosa, életem első pókja volt kb. 25 éve:

[link]


Ha körülnézel ezen az oldalon, csomó tenyésztő hirdeti az állatait:

[link]


Nagyon szép meg különleges (és drága :)) pókok vannak, és tudom, hogy nagy a kísértés, de én azt ajánlom, hogy állj ellent, és kezdj valami olcsóbb jószággal. Ha már pár vedlésén át életben tudtad tartani, és lesz egy kis tapasztalatod, és úgy érzed, szeretnél még további pókokat, akkor gondolkodhatsz el valami nehezebb, drágább fajon. Így a legkönnyebb a kudarcot és egy állat halálát elkerülni.

2022. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem is feltűnt az előző hozzászóló válaszaiban, hogy valami nem oké. Köszönöm szépen a válaszod, sokat segítettél! :) Ment a zöld kéz is! ;)
2022. aug. 8. 18:23
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

7-es ha elolvasod ugyanazt írtam mint az utolsó voltam olyan jó fej és gugliztam neked mert megsajnáltalak hogy nem válaszolt senki.


Irtam en is hogy a foldet nem ajanlom mert a foldbe barmilyan mikroorganizmus lehet ami arthat a poknak.

En irtam a homersekletet is a paratartalmat is.

Irtam azt is hogy nem eszi meg a boret ha a taplalkozasi szokasat nezed hogy kiszivja a nedveket a taplalekbol.


Amit nem tudtam hogy a pokok is vedlenek erre reagaltam hogy az itthoni zugpok vagy alkaszas pok mert mindket fajta megtalalhato egy lakasban mostmar tudom hogy szinten vedlik. Gyakran haggya hatra a levedlet labat es potrohat.


Ha csak azert irtal ki kerdest hogy szidd es dilisnek nevezd azt aki megprobalt neked segiteni es szinten ugyanazt irta amit a masik valaszolo akkor javaslom hogy nez onmagadba vagy olvasd el teljesen amit a masik ir mert hiaba segitenenek neked legkozelebb, ha eleve igy allsz a segitseghez . Ennyi. En mar nem fogok neked segiteni tobbet ertelme egy szall se.

2022. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* nézz önmagadba
2022. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként bujkáló is kell egy madárpóknak olvass utána. Két fajtaja van egyik a fan lakik a masik talajlako. Na csá.
2022. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!