Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megsérült a madárpókom lába....

Megsérült a madárpókom lába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon agresszív lett, (Lasiodora parahybana) igaz, volt egy kis stressz körülötte mostanság.

De ahogy adtam be neki a sáskát, odakapott az üvegnek is, meg a csipeszemnek is neki ment😅, és ahogy csuktam le a terrárium ajtaját, odacsuktam neki a lábát. Csak a végét.

Nagyon picit vérzett, vagyis gondolom az az volt, ilyen átlátszós-gennyes cucc.

Elég rosszakat olvastam lábsérülés esetén…

Mi lesz vele? Bírja? Csináljak valamit? Vagy ez csak egy picike sérülés?



2022. aug. 10. 01:26
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz semmi baja
Segíteni kell neki
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A következő vedlésnél a sérülés meg fog gyógyulni. Egy egész lábat is képes regenerálni.
2022. aug. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, és a nyugodt éjszakát!😊
2022. aug. 10. 01:40
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Egzotikus állatorvoshoz vinném a helyedben, aki madárpókokkal is foglalkozik.
2022. aug. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
Ja, aggódsz a pókicáért, de azért nyomatod a vigyori meg sírvaröhögős emojikat, ugye...
2022. aug. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

#4


Szerintem az inkább az a “kellemetlenül mosolygó” emoji, vagy valami ilyesminek lehet hívni. Amire te gondolsz az szerintem ezek: 😂🤣

2022. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a közelben nincs olyan állatorvos, aki foglalkozna velük. Még amikor piciként hozzám kerültek, próbáltam felkeresni valakit, ha baj lenne, de nem jártam sikerrel. Utaztatva voltak kb 5-10 percet, azóta ilyen agresszív, tehát csak rosszabb lenne, ha 40-50kmre vinném orvoshoz.


#4

Valóban tényleg aggódom érte, hiszen csak ennyi maradt a testvéremből, akitől örököltem őket.


#5

Ott a pont!

2022. aug. 10. 09:54
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is tarantula gazdi vagyok, anno külföldi oldalon olvastam, hogy nem halálos, ha elveszíti az egyik lábát, sőt, érheti olyan sérülés, amikor jobb is a csipesszel leszedni :(

A vedléssel tényleg megoldódik.

Puszilom szegénykét, jobbulást kívánok neki!

2022. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, most látom, hogy nem veszítette el a lábát.

Hogy néz ki most a lába? Nem lesz baj ne aggódj

2022. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak az első lábperc, vagy hogyan mondják, ahol az első hajlítási pont van, ami sérült, így szabad szemmel annyit látok rajta, hogy egy picit furi, leszakadva nincsen, viszont sokszor a szájához veszi, és gondolom próbálja helyre hozni magának.


Engem brutál módon aggaszt egyébként, eszméletlen nagy a bűntudat bennem.

2022. aug. 10. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Átérzem :(

Nem tudom nézel e külföldi madárpók tartókat youtubon, vagy tudsz e angolul, de én biztosan kérnék segítséget valahonnan, akár nagyobb tarantulás magyar fórumokról is.

A terrapláza fórumon a "darts" nevű felhasználót szívből ajánlom, tudsz neki írni, ő nagyon profi, tenyésztő. Én tőle vettem a pókicát, évek múltán is szívesen segít bármiben, telefonon is szívesen elmondja mit kell tenned.

2022. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!