Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az imádkozó sáska elkapja a...

Az imádkozó sáska elkapja a kecskedarazsat?

Figyelt kérdés

Napok óta a munkahelyem (raktárépület) rácsos légcserélő kapuján vadászik egy imádkozó sáska.

Ott rajzanak hetek óta a kecskedarazsak is.

Azon gondolkodtam, hogy vajon zsákmánynak tekinti őket? Vagy elkerülik egymást?

A sáska láthatóan jól elvan,nappak is a jó hűvösben vadászhat. Bár enni még nem láttam. Lehet fogok neki 1-2 legyet :).


2022. aug. 10. 06:51
 1/7 anonim válasza:
81%
Szerintem simán le tudja őket győzni, ha el tudja kapni őket. Mert a kecskedarázs azért elég gyors, a sáska viszont jóval lomhább. Láttam olyan videót Youtube-on, ahol egy élő gyíkot győz le... egy kecskedarázs ehhez képest semmi szerintem. De ha sikerült elkapnia és megennie, akkor mindenképpen írd meg. :)
2022. aug. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos dolgozok,nem tudom egész nap nézni .... sajnos.
2022. aug. 10. 08:44
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Azért a darázs sem hülye, nyilván nem fog direkt a közelébe repülni, hogy elkaphassa. ;)
2022. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%
De a darázsnak is elég fincsi zsákmány lenne a sáska és ha meg tudja szúrni, akkor nyert ügye van. Ha nem és elkapja a sáska, akkor rábaszott. :DD
2022. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha sokat imádkozik, akkor elkapja.
2022. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán elkapja.... megeszik az mindent amit el tud kapni :)

Még a fiatal gyíkot is megeszi.

2022. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyanra is volt már példa, hogy lódarazsat kapott el imádkozó sáska, és simán felfalta, ehhez képest egy kecskedarázs könnyű zsákmány lehet neki, ugyanakkor, mint írták felettem is, ez azért ritka, mert a darazsak alapvetően gyorsak hozzá képest.
2022. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!