Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Idén több a darázs a "szokottn...

Idén több a darázs a "szokottnál"?

Figyelt kérdés

Budapesten bárhová megyek rengeteg darazsat látok kb dupla annyit, mint ilyenkor az előző években. Az udvarra meg kb nem tudok úgy kimenni, hogy legalább 5-öt ne látnék. (Hozzánk mondjuk szerintem be is költöztek).


Más is tapasztalta ezt?



2022. aug. 15. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok van, én is észrevettem. Nem csak Budapesten.
2022. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteggel találkoztam, főleg vízparton.
2022. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az udvaron is sokkal több van, mint eddig valaha. Kénytelen voltam csapdákat is kihelyezni, mert támadnak, ha csak kilépek a házból.
2022. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt is rengeteg van.
2022. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nagyon sok van. Viszont egyetlen poloskával sem találkoztam a nyáron, pedig az is rohadt sok szokott lenni.
2022. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is észrevettem, egy meg is csípett a múltkor a kertben. Nem lehet kiülni enni, mert abban a pillanatban odaszáll min 2.
2022. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kinyitom a kerti csapot azonnal jönnek inni.

Nem csak a sárga-feketék, hanem azok a teljesen fekete hosszúkás potrohú félelmetes dögök is, meg az agresszív bazi nagy barna-sárga lódarazsak.

Máskor nem szokott ennyi lenni.

Elhesegetni se lehet őket, támadnak rögtön, már kétszer csíptek meg az idén.

2022. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Száraz minden.legyen friss víz a kertben mindig, egy kővel, hogy ki tudjanak mászni.
2022. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sok van. Az előbb kint akartunk vacsorázni az erkélyen. 1 perc nem telt el,már ott volt.

(Nyíregyháza)


Dombrádon mentünk ki a Tisza partra,mert nagy lapály van. Homok,öblök...gyerekparadicsom. Lenne,ha nem lenne tele kecskedarázzsal. 5 percig bírtuk :(

2022. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
Szerintem nincsen több darázs mint tavaly. 2021-ben sok volt.Van hétvégi telkünk és a darazsaknak vannak szokott helyeik, ahová általában telepszenek. Én úgy találtam, hogy talán a szárazság miatt kevesebb a létszámuk bár több helyen próbálnak megtelepedni de nem annyian. Az idén láttam életemben előszőr , hogy a talajban laknak.
2022. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!