Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A nagy éjjeli pávaszem hernyój...

A nagy éjjeli pávaszem hernyójának mennyi a bebábozódási ideje?

Figyelt kérdés

#pávaszem #bábozódás
2022. aug. 21. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tévedek áttelel a báb.
2022. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Ha erre gondolsz, akkor így van, ahogy az első mondja. Július végére bebábozódnak és csak a következő áprilisban kelnek ki.

Ha magára a bábozódás folyamatára vagy kíváncsi, akkor az "érett" hernyó a gubót nagyjából 1-2 nap alatt szövi meg maga köré és ettől számítva úgy 4-5 nap, amíg levedli a hernyóbőrt, azaz bábbá alakul. Innentől még kb. 1-2 nap, amíg a báb eléri a végleges keménységét.

2022. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2022. aug. 21. 22:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Az miért lehet, hogy ennyi idő után sem kelt ki?:/
2023. jún. 14. 16:22
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Több oka is lehet. A pávaszemes szövőknél gyakori, hogy úgymond elfekszik a báb, főleg fogságban, ez azt jelenti hogy valamilyen körülmény nem stimmelt teljesen és nem kelt ki a "normális" generációval, hanem egy későbbivel fog (azaz jövő tavasszal). A másik lehetőség, hogy beszáradt vagy más miatt elpusztult a báb. Ezt csak felnyitással lehet kideríteni, de az után nehezebb életben tartani, ha még él.

Nem tudom, eddig hol tároltad, de én kitenném valami árnyékos helyre idén mindenképp, aztán télen olyan helyre tenni, ami fagymentes, de nem fűtött, fedett, de nem túl száraz (vagy ha igen, akkor kb. hetente megspriccelni vízzel) és jövő március-április körül vissza ki olyan helyre, ahol nem éri csapadék, se közvetlen napfény. A lényeg, hogy érzékelje, hogy milyen a természetes hőmérséklet épp, még ha nem is pontosan.

2023. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Eddig egy polcon volt egy nagy szájú üvegben, hogy kapjon levegőt rendesen. Alulra van föld szórva, és egy leveles faág van keresztbe téve. Azon van lassan egy éve.. Nem mertem télre kitenni, nehogy megfagyjon, vagy valami.. Lehet, szétbontani lenne jó ötlet? Mert lehet, kiszáradt akkor a meleg levegőtől.. bár ha meg lehet, tényleg jövőre kelne csak ki, inkább nem bántom.. nem tudom.

2023. jún. 14. 16:58
 7/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Megpróbálhatod azt is, hogy óvatosan megrázod, ne durván, csak hogy érezd hogy mennyire van súlya a bábnak, vagy szárazon súrlódik-e. Ha kiszáradt, akkor elég könnyű lesz. Szobahőn nem érdemes tartani őket, pont emiatt. Vagy nem érzékeli az időjárásváltozást és nem indul be a fejlődés, vagy egyszerűen csak kiszárad és elpusztul. Vagy másik opció, hogy tél közepén kel ki a fűtött szobában, és akkor se tudsz vele sok mindent kezdeni.
2023. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megemelgettem.. Még nehéz.. Kiteszem akkor az erkélyre, hátha kikel valamikor.
2023. jún. 15. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!