Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Épp most láttam egy lódarazsat...

Épp most láttam egy lódarazsat (Szept.1) ezelőtt még sosem láttam élőben, de amikor megláttam egyből felismertem, össze sem hasonlítható egy átlagos darázzsal.. hosszú méret, széles potroh, és az a "sötét"naracs beütés.királynő volt?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem hogy királynő volt e mert tényleg hatalmas volt,de tudtommal ilyenkor már nem jönnek elő a királynők. Lehet én kérdezek hülyeséget,nem vagyok annyira tapasztalt ebben. Remélem valaki tud választ adni erre.. mert tényleg nagyon nagy volt,vagy egy "átlagos" lódarázs mérete is ilyen megdöbbentő?
2022. szept. 1. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Iskolakezdés van, gondolom elvitte beiratni a kaptárt a suliba, és gyerekek nélkül tartott épp haza vasalni....ha királynő volt.

A sima lódarázs elég nagy, 5-6 cm.

Van olyan is hogy Törös darázs, az is nagy, és hasonló.

2022. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg óriás-tőrösdarázs volt, azoknak a nősténye 5cm nagyságú is a lehet de nem agresszív sőt jámbor, persze kivéve ha kézzel el kapod.
2022. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A királynőt és a dolgozókat nem tudod megkülönböztetni....

Amúgy max 35mm-re nőnek meg.

2022. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!