Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért van ilyen kevés tücsök?

Miért van ilyen kevés tücsök?

Figyelt kérdés
Régebben egész éjjel hallgattam falun a tücskök ciripelèsèt. Ma ha eljövünk a családdal, szinte egy sincs. A régi tücsök lyukakban is nagy farkas pókok laknak. Régebben megpiszkáltuk a lyukakat és kijött a tücsök köszönni. Na ezeket bottal se piszkálnám. Arra gondoltam hogy valami invaziv faj lehet itt ez a pók?

2022. szept. 10. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor átjöttek ide hozzánk 🤣 hetek óta húzzák a nótát egész éjjel, pedig Bp-en lakom és kismillió éve nem volt ebben részem itt a városban
2022. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyaraltam idén is vidéken, éjjel olyan hangosan nyomták, hogy semmi mást nem lehetett hallani.
2022. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ilyenkor kora ősszel inkább már csak Pirregő Tücsök van. Azok nem lyukakban élnek hanem bokrok levelei alatt.

Néhol még hallok Házi Tücsköt is,de tényleg nem annyit mint régen.

2022. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyitva van az ablak, most is hallok tücsköt.
2022. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én városban lakok, kicsit zajos errefelé, de így is hallom, hogy hegedű koncert van. Egész éjjel ez van.
2022. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Hát a pókicák kilakoltatták őket. E'van. ¯\_(ツ)_/¯
2022. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok a cselőpókok lesznek.... Ők nem foglalnak el tücsöklyukat mert a tücsöklyuk vízszintes, nekik pedig függőleges kell, így megcsinálják maguknak.


Amúgy van tücsök dögivel.

2022. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy a kabócák ciripelnek, csak én összekeverem a tücsökkel. Mindig csak a hangjukat hallom, nagyon hangosak egész éjjel, de látni sosen látom őket. Életemben kétszer láttam tücsköt, egy feketét meg egy barnát. Nem tudom hol lehetnek elbújva. De hang alapján sok lehet.
2022. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!