Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mire tippeltek, ez milyen...

Mire tippeltek, ez milyen bogár lehet?

Figyelt kérdés

Most valamiért benyúltam a nappali egyik polcos-üveges fa szekrényébe, és a kis csetreszek közt ott volt egy bogár. Sajnos nagyon fürge volt, nem tudtam lecsapni, meg jól megnézni sem. Fekete, hosszúkás testű bogár, kb. középméret. Se kaja, se nedvesség a közelben, a konyha is viszonylag távol, ezért a csótányt kizárnám. Bár nem volt még csótánnyal dolgom.

Van valami tippetek? Abban a szekrenyben kis csetreszek, pár kozmetikum van. Elkapni nem tudtam, fürgébb volt annál.


2022. okt. 8. 00:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és 8.emeleti lakás, ha számít ez.
2022. okt. 8. 00:54
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igy hirtelen tenyleg csotany lehetett. Keress ra szerintem a csotanyra. Meg talan valahol van rovarkereso oldal is.
2022. okt. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy futrinka volt az, azt összeszokták keverni a csótánnyal és fekete színű. Igaza van az előttem íroknak sok ilyen oldal van. ^^
2022. okt. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a gáz, hogy nem tudtam jól megfigyelni. A futrinkánál karcsúbb lehetett, de olyan nagy csápokat, ami a csótányon van, nem láttam rajta. Igaz, iszkolt rendesen.
2022. okt. 8. 01:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te sem láttad igazán, akkor tippelni is felesleges, mert bármi lehetett. De hogy a kérdésedre is próbáljak választ adni, szerintem holyva volt, ebben az időszakban sokat látni őket.
2022. okt. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg nem ilyen bogár volt?

[link]

Gondolom, ha nyolcadikon élsz, akkor az panel. Láttam ilyen bogarat egy panelben, de igaz, hogy akinél voltam, földszinten lakik és kert van az ablak alatt. Meg elég sok ott a füves-virágos rész. És tényleg tud pattanni, illetve pattanó hangot is kiad.

Ha beírod a gugli képkeresőbe, hogy pattanóbogár, láthatod, hogy sok fajtája létezik.

2022. okt. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaza lehet az előttem szólónak, a holyva nem jutott eszembe.
2022. okt. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
43%

Nem lehet, hogy Ezüstös pikkelyke? :)

Mondjuk ők főként a fürdőszobában szoktak megjelenni, de nekem egyszer volt a szoba falán is. :D

2022. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyl oda bogár csapdát, és mikor beleragadt, tanulmányozhatod.
2022. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik gyászbogár lesz az. Alkatra hasonlított mondjuk a lisztbogárra?
2022. okt. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!