Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi történne ha egy darázs...

Mi történne ha egy darázs fészekben kilőnénk a királynőt?

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem élnéd túl.
2022. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem mit csinálnának ha hirtelen megszűnne a királynő?
2022. okt. 8. 18:37
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Lenne helyette másik.
2022. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pintér László ***** válasza:
49%
A meglévő peték kikelnének, talán egy dolgozó átvenné a helyét petézés szempontjából, de Ő már nincs megtermékenyítve, ezért csak herék kelnének. A fészeknek vége lenne.
2022. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És akkor ugyanúgy működne tovább a fészek amíg el nem pusztul az összes mintha lenne a királynő csak jövő évre nem kellne életre?
2022. okt. 8. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Darazsaknál nem csak egy királynő van, így tovább működne a kolónia.

De tegyük fel, hogy az összes kiralynőt eltünteted. Hogy akkor mi történik? Tök egyszerű, egy dolgozó átveszi a helyét, párosodik egy hímmel és onnantól kezdve a dolga a petezes és párosodás, tehát nem hagyja el többé a fészket élelmet kutatva és nem eteti a lárvákat, azt folytatják tovább a dolgozók. Ők etetik a királynőt is.

2022. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4: kevered a méhekkel 🙂


5: mi az, hogy jövőre nem kelne életre?

Ilyenkor késő ősszel a fiatalon kikelt nőstények párosodnak a hímekkel és lelépnek, téli buvóhelyet keresnek.

Majd tavasszal amikor jön a jó idő előjönnek és elkezdik a fészekalapítást.

Van, hogy egyedül, van, hogy többen de akkor mindig csak egy királynő van.

Tavasszal gyakran látni verekedő darazsakat, na épp ott beszélik meg, hogy ki lesz a királynő és ki hódol be vagy éppen lép le saját fészket alapítani.

Tavasszal nincsenek hímek, ők elpusztulnak ősszel.

Tavasszal csak megtermékenyített nőstényekkel találkozol.

2022. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pintér László ***** válasza:
Lehet, hogy részben keverem a méhekkel, mert tartottam méheket, bár Náluk, ha meghal az anya és van napos fiasítás, akkor azokat pempővel etetve tudnak belőlük "anyá" nevelni. Darazsaknál nem tudtam, hogy több megtermékenyített nőstény is él egy fészekben. Én úgy tudtam, olyanok, mint a hangyák.
2022. okt. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pintér László ***** válasza:
anyát* Bocsi. Most keltem fel és már pálinkázok a fogfájásra!
2022. okt. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, a méheknél az etetés ideje határozza meg, hogy kifejlődjön-e a nőstényeknél az ivarszerv teljesen, ugye?
2022. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!