Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikor tűnnek el végre a...

Mikor tűnnek el végre a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Mostanság, hogy ennyire forrók a nyarak, nyáron már eltűntek a szúnyogok, de cserébe átkerültek őszre. Lassan november eleje van, még még mindig ellepnek a szúnyogok minket. Folyamatosan csípnek, én meg érzékeny vagyok rá, vagy nem tudom (szerencsére már nem szeretnek annyira, mint régen), de hatalmasra felduzzadnak a csípéseim, és ki is szoktak sebesedni.


Vallási, meg elvi okokból nem ölöm meg őket, meg nem használom a szúnyoggyilkolót, de most már azért nem ártana, ha eltűznének az év hideg felére.


Mikor tűnnek el már végre?



2022. okt. 25. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
használj füstölőt, az nem öli meg. vagy fújd be magad
2022. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Kamu kerdes. Annyira senki nem lehet hulye, hogy nem nyirja ki a szunyogot.
2022. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
2 de, ilyet már hallottam. mondjuk elég nevetséges. gondolom vega is. vagy nem? 🙂
2022. okt. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2.

Szerintem minden élet számít a szúnyogé, az anyaméhben lévő magzaté, mindenkié.


#3.

Igen, létezik ilyen. Vegetáriánus nem vagyok, csak az év bizonyos időszakaiban nem eszem húst, meg máskor sem húst hússal, hanem mértéktartóan, ugyanakkor a hús megevésével önmagában nincs probléma egészen addig, amíg nem értem vágták le kimondottan az állatot. Ha viszont én tudom, látom, esetleg hallom, hogy az állat miattam szenvedett, miattam vágták le, akkor nem szabad belőle semennyit sem ennem. A szándék mindig nagyon fontos ilyen szempontból.

2022. okt. 26. 00:11
 5/7 A kérdező kommentje:

#1.

Köszi, ez jó tipp. Nemrég láttam ilyen citromos illatú gyertyát.

2022. okt. 26. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha húst eszel, akkor azt az állatot (minimum részben) a Te kedvedért, tehát "érted" vagy "miattad" vágták le - kedves Kérdező. XD
2022. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6.

Nem, nem kimondottan miatt. Bárki megvehette volna, bárkinek vehettem volna, vagy ott is hagyhattam volna. A karma és a Buddha tanításai szerint így nem terhel engem semmiféle negatív súly, bűn, erő, teher. A Buddha is megengedte a húsevést ebben az esetben a szerzeteseinek, vagyis az első buddhistáknak. A dharmát sem szegem meg ezzel, mivel tiszteletben tartom az ahimsát.


A mahájána buddhizmus és a klasszikus hinduizmus több irányzatánál, valamint a manicheusoknál előírás a teljes vegetarianizmus.

2022. okt. 27. 19:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!