Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért érdekli ennyire a...

Miért érdekli ennyire a rovarokat a Biblia?

Figyelt kérdés
Pár napja este, amikor olvastam a Bibliát észrevettem, hogy pici (0,5-1mm) rovarok mászkálnap a lapokon. Leginkább a lap alján, meg a tetején mászkáltak. Nem vagyok tetves. És az is fura, hogy amikor más könyvet olvasok ugyanazon a helyen, akkor azokon nincsenek. Miért csak a Biblia érdekli őket? Milyen rovarok ezek?

2022. nov. 26. 23:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Imádkozó saskák
2022. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
mert tudják, hogy tele van hülyeséggel és próbálják megsemmisíteni xd.
2022. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Csinalhatnal kepet arrol, hogy neznek ki azok a bizonyos rovarok es megirhatnad hogy melyik orszagban elsz !

Nekem van sokfele konyvem, kozte Bibliak, de egyiket sem szereti semmifele rovar.

2022. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek. Nem tudtam képet csinálni, mert olyan kicsi, hogy nem fókuszál rendesen a telefonkamera (igen, még mindig a rovarokról beszélek).
2022. nov. 27. 00:19
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Csak nem ezüstös pikkelyke?

Az papírt eszik.

2022. nov. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg erre hasonlított?

[link]

2022. nov. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könyvtetű lesz az. Googlen találsz róla felnagyított képet.


Roppant bosszantó lény, de nem tud látható kárt okozni.

Bármelyik lakásban elszaporodik, amelyikben magas a páratartalom.

Sajnos nem lehet kiírtani, de a létszámuk jelentősen csökkenthető (gyakori szellőztetéssel, páramentesítő géppel, alapos takarítással, szükségtelenné vált papírok kidobálásával stb.).


Az ezüstös pikkelykére dettó ugyanez igaz, de ő nagyobb, és textíliát/levedlett emberi bőrt is eszik + azért meg tud úgy rágcsálni fényképeket és gyapjú cuccokat, hogy látszódjon is rajtuk.



Régi könyvvel vagy újsággal is haza lehet hozni, az öreg papírt jobban szeretik, mint a frissebbet. A lapok közé nehézkes bemászni még egy ilyen apró lénynek is, azért mászkálnak a szélén. A könyv gerincében bújkálnak általában, meg tudják rágni a ragasztóanyagot.

2022. nov. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 7-es válaszoló linkelt az a portetű, annak van egy kis szárnya is, de szerencsére nem tud repülni vele.


(8-as voltam)

2022. nov. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Még mindig 8-asként mondom, hogy egyébként minden fürdőszobában ott van a pikkelyke és ez a tetűféle is, csak általában annyira kevesen, hogy az emberek nem veszik észre őket.

Panel lakásokban mondjuk én sem láttam.


Ezt még hozzá akartam tenni, hogy senki ne parázzon az antikvár könyvektől meg a könyvkölcsönzéstől, mert szükségtelen. Ahol nem érzik jól magukat, ott mindig csak néhányan lesznek.

2022. nov. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, de nálam a szekrényben a molylepke Edda bluzt énekelt, érdekesek ezek a rovarok.
2022. nov. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!