Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az argentin hanyát át lehet...

Az argentin hanyát át lehet vinni a határon? Illegális vagy legális?

Figyelt kérdés

Az a terv hogy valahogy elmegyek argentínába hogy hozzak onnan argentin hangyát magyarországra mivel az a kedvenc hangyafajom csak nem tudom, hogy a hatáton illegális vagy legális áthozni.Nem szeretnék pénzbírságot kapni vagy sitre kerülni ez miatt.(repülővel vagy kocsival menjek?)

Mert ha repülővel megyek talán átvilágítják a böröndöt és meglátják a hangyákat!


Mielött bárki is felháborodna elmondom, hogy a hangyákat nem fogom szabadon engedni magyarországon mert akkor nagy baj lenne!


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



#hangya #Argentin hangya #Határ átlépés állattal #Hangyafélék #Külföldi állatok #Hangyabirodalom
2022. nov. 30. 22:02
1 2
 1/11 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Nwm tudom, milyen speciális szabályozás vobatkozik hangyakra, de semmilyen élő állatot nem lehet semmilyen határon átvinni állatorvosi igazolás nélkül, ez alap.

Ha megtalálják nálad a hangyákat, minimum elkobozzák, de valószínű, hogy meg is büntetnek.

2022. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz Argentínába menni. Talán két- három éve olvastam, hogy rendkívül invazív faj, és az Antarktisz kivételével már elterjedt az egész világon.

De az előttem szólónak is igaza van.

2022. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy szeretnél kocsival menni Argentinába.
2022. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Igazad van. Akkor inkáb marad a kocsi (ha egyáltalán el tudok oda menni).Ha a drogcsempészeknek sikerül akkor nekem is! Azért mégis csak egy hangya, nagyon kicsi. Ha mégis észreveszik ráfogom hogy biztos magától jött be a kocsimba,mivel itt nyaraltunk meg minden.


#2 úgy tudom még nem értek ide a hegyek miatt.


#3 tudtommal létezik komp. Majd az átvisz! Kompokról kompokra🤣.De még én sem tudom pontosan. A google térkép sem talál oda vezető utat!

2022. nov. 30. 23:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Elég ha valamelyik mediterrán országba elmész. Argentínába mégis honnan mennél komppal?

2022. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 igazad van! Csak a gén miatt szeretnék argentinába menni, mégiscsak onnan szaporodtak minden felé. Egy kisérletbe láttam hogy összeengedtek argentítától távoli országban élő argentin hangyát egy argentínában honos argentin hangyával és nem bántották egymást mivel a génjük nem olyan sokat változott az évek alatt. Mégiscsak az argentínában elő argentin hangya az eredetibb.

Majd repülővel megoldom valahogy. Ha nem akkor marad egy másik mediterrán ország!

2022. nov. 30. 23:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Közben keresgéltem, ha minden igaz, ezt a cikket is olvastam

[link]

Tudniillik mi nagyon szeretjük a hangyákat.

Szóval ebben a cikkben meg ellenségesek a más más fészekbe való hangyákkal.

Csak a "szuperkolóniákból" valókkal nem.

2022. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Picit" drága lesz hajóval átvinni az autódat Argentinába... mondjuk a repülőjegy se olcsó, de a hajóút kocsi nélkül is sokszorosa.
2022. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 7 dik

#7 ezeket az infókat én is tudtam az argentín hangyákról!

Annyira jó ezeket olvasni.újra és újra, szivesen elolvasom ezeket! Ha jól értem te is szeteted a hangyákat?



#8 ja egy "kicsit" nem olcsó, de azért annyira nem drága hogy ne lehessen kifizetni! A legolcsobb jegy amit láttam oda és vissza össz: 391500 ft. Attól függ hogy melyik napon megyek oda és vissza!pl.854 ezer a leggyorsabb út!

Nem olcsó!

2022. dec. 1. 00:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez a kérdés nem komoly de azért válaszolok. Én 7 éve foglalkozom hangyákkal, úgyhogy egyből látszik számomra a kiírásból és a kérdésekből hogy (nem sértésből, de) nem tudsz még eleget egy ilyen projekthez. Egyrészt ugye kérdés hogy királynőt vagy kolóniát szeretnél-e? Másrészt ha normálisan kémcsőben vagy alkoholban szállítanád ahogy kutatási célra szokás, akkor nem magyarázhatnád meg hogy "bemászott". Harmadszor ezen a térképen jól látszik hogy ez a faj, a Linepithema humile invázív, így európában is elterjedt, elegendő lenne tehát Olaszországig menni érte, ha alaposan ismernéd a fajt ezzel valószínűleg nem mondanék újat.

[link]

A génekkel kapcsolatos dolognál és a költségeknél is elárulod magad, ha ennyire beható kutatást tudnál végezni vagy ennyi kereted lenne rá, akkor okosabban kérdeznél.

Végül: eu-n kívüli országból az élő állat behozatalát már egy hónappal előtte igényelni kell, és kell állatorvosi engedély is, ami mondjuk hangyáknál elég vicces dolog mert nem terjesztenek semmilyen betegséget és nem is nagyon szokták vizsgálni őket, főleg nem állatorvosok. Szóval ez már az értelmetlen bürokrácia része a dolognak. :)

Összefoglalva tehát: gyakorlatilag nem lehet behozni, és én is azt javasolnám hogy invázív faj helyett inkább valami hazaiban gondolkodj. A L. humile amúgy sem annyira egyedi faj, hogy megérné a kockázatot, inkább csak azoknak érdekes akik kifejezetten ezt a fajt szeretnék kutatni. Az átlag embereknek szintjén ránézésre, viselkedésre, stb-re kábé ugyanolyan egy közönséges feketehangya (Lasius niger) is, de legalább nem invázív faj.

2022. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!