Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Magyarországon tigris szúnyog?

Magyarországon tigris szúnyog?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már el terjedtek de a fertőzéseket is hordozzák?
2023. jan. 1. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

előfordul


nyáron


januárban igen ritka:)

2023. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán 2010 -ben volt az első malária beteg aki idehaza kapta meg úgy hogy nem utazott.

Ha délebre mész akkor van oltás, meg van tabletta is, ki melyiket bírja.


Azóta lasssan fokozatosan emelkedik a bejelentett betegek száma. És már tőlünk északra is megjelentek hébe hóba. Az jellemzően valahogy valamilyen szállítmánnyal utazik nem magától. Hozzánk már magától jön.

2023. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1: 16 fokos januárban mint most nem fagy be a segge, nem ézi jól magát, de kibírja simán. Bár nálunk az árnyékos erkélyen éppen 18fokot mutat a hőmérő... Ez szerintem marhára nem jó.
2023. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hány cfok van mert a férgek lárvái -40 cfokot kibirnak, a szunyoglárvák a vizben kitelelnek, források tavak kutak mélyén.
2023. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kibírnak akármit de meddig, a kérdés viszont hogy eddig miért nem tudtak jönni. Valami oka van meg annak hogy nincs tél annak is van oka...
2023. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
5@ A hivatalos verzió hogy beosonnak a meleg légaradattal termésekkel stb . Inkább behozzák ezeket ezrével . A klímakamu a panik okozás miatt és a szigorítások elfogadásáért van , azt hazudják a földet mentik meg . Miközben extra adókat vetnek ki mindenre büntetnek és a monopol helyzetet erősítve a gyártó/befektető rivalisokat kiiktatjak . Amennyiven globál felmelegedés lenne nem fagyott volna le az Usa és nem lenne Szibériában - 45 tartósan . Ez mesterséges tettek eredménye , a tél is csúszik majd április lesz fagyos meg május eleje pont véletlen virágzáskor .
2023. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Klima kamu? Hejj ma 19 fok volt. Januárban mikor gyerek voltam hóembert építettem ilyenkor.

De menj el egy magyar alföldi földműveshez és kérdezd meg mi a szitu. Nem csak tavaly miatt hanenm úgy általánosságban.


Hja 2022 -ben olyan mértékben olvadt a jég az alpokban hogy 3500 m re tolódott a hóhatár. Repülőről felülről fekete volt az alpok. Glecser túrázók sziklákon járkáltak, és ott már nem lesz gleccser egy hamar. Értem hogy szobában ülve ez nem látszódik, de nem csak jön ha nem berúgta az ajtót...


Szibériában nincs tartósan -45 fok, ez egy szovjet mese. Akkor se volt igaz meg most se igaz. Télen hideg van de ez nem kompenzálja a tartósan meleg nyarakat.

Pont hogy felolvadt a tartósan fagyott premafrost szibériában ami tartósan nagy minuszokban nem lenne lehetséges... Pillanatnyi hőmérsékletek nem számítanak mert a vortex hullámzik, nem tartós. Ennek a hullámai nagyon nem mindegy mekkorák Ettől van extrém meleg és hideg időnként. Számok nem hazudnak, amióta mérik olyan melegedés történt ami amúgy pár millió évben történt, nem is az 1-2fok a baj hanem a sebessége, nem lehet hozzá akalmazkodni, az élet nem tud alkalmazkodni.


Alpokból nyaranta lassan olvadó gleccser ha egy patakot táplált ami egy kis tavacskát és a tavacska körül egy kis ökoszisztéma volt akkor ha hirtelen elolvad a gleccser árvíz lesz, majd kiszárad a tó mert nincs víz. Az ott létezett ökoszisztéma teljesen felborul. Ha lassan alakul át, az egészen más mint ha 1 év alatt teszi mindezt.


Ezek evdidens dolgok nem is értem minek kell ezt bárkinek is magyarázni aki elvégezte az általános iskolát.


Átlagok számítanak nem pedig egyszeri meleg vagy hideg.

2023. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!