Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan kell megfogni egy...

Hogyan kell megfogni egy mérges pókot?

Figyelt kérdés
Alapvetően kis mértékben félek a pókoktól,de meg merem fogni az egyszerűbb házi pókokat, illetve kaszáspókot, álkaszás pókot stb. Meg fogáson azt értem, hogy a tenyerembe teszem őket, mondjuk egy levél segítségével, és másznak a tenyeremen. Viszont nem merném ezt megcsinálni egy nagyobb keresztespókkal, vagy dárázspókkal, de szongáriai cselőpók is szokott lenni a kertünkben. Félek hogy megcsípnek. Kérdezhetnétek, hogy miért akarok én pókokat megfogni, ennek pszichológiai oka van, szeretném legyőzni a félelmemet és az viszolygásomat, amit érzek irántuk. Vannak olyan videók ahol madárpók, nagy tarantula van a gazdájuk kezében, és nem csípik meg őket, innen az ötlet hogy akkor ezek szerint valahogy meg lehet fogni úgy a mérges pókokat hogy ne marjanak meg, van ennek valamilyen technikája, tudna ebben valaki segíteni?

2023. febr. 4. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Keresztespókok tökéletesek erre a terápiára 🙂

Hogy miért? Mert annyira gyenge csáprágói vannak, hogy ha akarná sem tudná átharapni az emberi bőrt.... De nem akarja, nyugodtan meg lehet fogni óvatosan 2 ujjal a potrohnál, csak kalimpálni fog.

Darázspók ugyanez hiszen az is keresztespók.


Szongi, pokoli már más tészta:

Nekik már kifejezetten erős csáprágóik vannak, könnyedén megmarják az embert és igen csak fájdalmas (tapasztalat).

De ők sem támadnak csak ha mondjuk megszoritja az ember szándékosan.


Szóval maradj a kereszteseknél kezdetnek... Tökéletesek mert viszonylag nagyok de totál ártalmatlanok az emberre.

2023. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Dajka pókokat kerüld nagy ívben. Csípése mérgező. Nem lehet belehalni, de lehetnek, gyenge tünetei.
2023. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megfogni őket sehogy.
2023. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:
81%

A trantulák azért nem csípnek mert nem ez az elsődleges védekezési mechanizmusuk. + Abból sem m1 milyet tart a kezében, vannak egészen nyugodt fajok, meg hát vannak olyanok amiket nem nagyon veszel ki mert nagyon hamar rácseszel. :D


Amúgy teljesen fölöslegesen túráztatod magad: ha attól félsz, hogy megcsíp a pók akkor csak ismerd meg a pókokat úgy álltalában, ehhez nem kell fogdosni őket, szimplán tanulj róluk, tudom is én a YT tele van különböző díszállatként tartott pókokkal ott azért úgy nagyjából megismerheted a viselkedésüket.


Amúgy ehhez minek kell méreggel rendelkező pók? Igazából csak vegyél egy tailless whip scorpion-t [technikailag pók], ha attól nem szarod össze magad akkor semmitől. :D Amúgy halál nyugis jószágok, totál ártalmatlanok, csak éppen úgy néznek ki mintha az evolúció komolyan vette volna Starship troopers-t. :D

2023. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 October15 ***** válasza:
81%
Ezért nem kellene ébredés után gépelni: *technikailag nem pókok akart lenni. :D Ahogy amúgy nem is skorpiók.
2023. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért akar bárki pókot fogdosni? Ha rád esik, lepöckölöd, de amúgy nem kell őket fogdosni. A kaszásokkal mondjuk lehet játszani, meg egyszer rám került egy icipici pók a buszon és azzal ütöttem el az időt, hogy néztem, ahogy a tenyeremben mászkál, néha hálóval leereszkedett a másik kézfejemre. Őt leszállítottam a buszról és kitettem egy bokor levelére.
2023. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne őket fogdosni?

Van amit csak úgy lehet lefotozni/meghatározni ha kézbe vesszük, ez a jobbik eset.


Van amit csak úgy ha megöljük és boncoljuk mikroszkóp alatt.

2023. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!