Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bántok így A ROVAROKKAL?

Bántok így A ROVAROKKAL?

Figyelt kérdés
Sosem szoktam lenyomni a rovarokat, amikor van lehetőségem, kirakom az udvarra őket, hadd éljék az életüket tovább. Sajnálom megölni őket, mert lehet picik és buták hozzánk képest, de ők is élőlények. Mit gondoltok erről? Ti bántok így a rovarokkal?

2023. márc. 13. 00:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Én ugyanígy vagyok vele. Múltkor láttam, hogy véletlenül felporszívóztam egy hangyát és bűntudatom volt. Jó, persze, tudom hogy észrevétlenül is mennyit szívok fel, illetve taposok el, de na...
2023. márc. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Katicát otthon szépen kirakom. Utcán a csigát arrébb teszem. De a poloskákat fújom le a pi**ába irtószerrel, a lakásból élve nem távozik tőlem egy darab sem. A legyeket lecsapom. A muslincákat összenyomom. Hangyát egyszer láttam, lehúztam a lefolyón.
2023. márc. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, bánok így velük, mert nem érdekelnek, undorodom a legtöbbtől és nem fogok nekik szállítógépet játszani. Ha bejönnek a területemre, megdöglenek. Ennyi.


Eleve tudod mennyi az átlagéletkora egy rovarnak? Egy poloskának kb. 2 hónap. Egy házi légynek 1 hónap. Pókok és a hangyák kb. 1 év. Gyakorlatilag semmi nem történik, ha agyonütsz egyet, nem arról van szó, hogy szerencsétlent hosszú, boldog évektől fosztanád meg. Az a poloska, akit leütök, lehet, hogy az utolsó napját éli épp amúgy is.

2023. márc. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a rovarokat, amelyek kifejezetten artalmasak (szunyog, csotany, legy, muslica, bolha), agyon szoktam csapni. Szunyogot kivinni vagy kikergetni ugysem lehet, es a hangja meg akkor is zavarja az embert az alvasban, ha szunyoghalo alatt alszik. A legyek es a csotanyok mindenfele betegsegeket terjesztenek. Azokat viszont nem bantom, amelyek nem okoznak problemat (lepke, szocske, katicabogar, stb.), hanem igyekszem kiengedni, illetve kivinni oket a kertbe. Egyes rovarok kifejezetten szepek, meg is csodalom oket. A pokok nem tartoznak a rovarokhoz, de megemlitenem oket is. Mivel a szunyogok, legyek fogdosasaval a segitsegunkre vannak, oket nem is viszem ki, maradjanak csak a szobaban, csak a tulsagosan feltuno, nagyon beporosodott es igy mar nem hasznalhato pokhalokat szedem le.
2023. márc. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Rovarfüggő. Poloskát, muslicát, szúnyogot gyilkolom. Pókot soha. A többi meg ahogy sikerül, de többnyire nem bántom.
2023. márc. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Büdösbogarat zsepibe szoktam tekerni, szúnyogot lecsapom, legyet is néha, de ott inkább légypapír a nyerő. Viszont a többi bogarat én is sajnálom, hagyom is őket békében élni, főleg a pókokat. Sokan közülük kifejezetten hasznosak! :)
2023. márc. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
84%

Rovarfüggő, de ez nálam elvi kérdés, van az akire mondják hogy a "légynek se árt", na én például imádok kertészkedni, így a rovarokat is szeretem. Ha bejön egy légy, akkor kinyitom az ajtót és hessegetem ameddig ki nem megy. Poloskát szintén kirakom, hátha valami madár legalább elkapja, vagy pókhálóba belemegy, inkább kint legyen részese a körforgásnak.


Itthon nagyon ritkán látok pókszázlábút/pókvadászt, na az egy ritka rusnya teremtés és elképesztően gyors. Egyszer zsebkendővel megfogtam egyet, nyilván kivittem az udvarra, de összenyomásnak indult csak hát képtelen voltam rá. Utána olvastam hogy hasznos, például a poloskákat is megeszi, szóval én azóta eltűröm, szerencsére ha félévente látok egyet azzal sokat mondok.


Ha biciklizek az erdőben, eső után csak a földet nézem nehogy rámenjek egy csigára, mert olyankor ténylegesen bűntudatom van hogy miattam halt meg szegény. Ha látok hangyákat vonulni átszoktam emelni a biciklit felettük.

Én kisgyerekként imádtam nézni a méheket, bodobácsokat, darázspókot és mai napig imádok dokumentumfilmeket nézni, ismeretterjesztő könyveket olvasni bármilyen természettel kapcsolatos témakörben.

2023. márc. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, próbálom őket védeni. Nem mindig sikerül.
2023. márc. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
A kártékony rovarokat jobb, ha te is kinyírod. A poloskának semmi haszna, nincs természetes ellensége, amúgy tönkreteszi a málnát. A harlekin katica is az, miatta csökken a valódi katicák száma. Na a csótányról nem is beszélve, arról olvastam, hogy vadon már szinte sehol nem él a világon, annyira urbanizálódott az emberi környezettel. De még lehetne sorolni.
2023. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
A molylepkét és a szúnyogot nem sajnálom, a többit igen.
2023. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!