Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, ez a szörnyeteg mégis milyen fajta pók pontosan?

Figyelt kérdés

Ma találtam a szobám közepén állva, nagyobb volt, mint egy 200 forintos érme, konkrétan terror volt számomra a kiiktatása... Esetleg tudjátok milyen fajta ez? Ártalmas lehet emberre azo kívül, hogy rémesen ijesztő?


[link]



2023. márc. 17. 19:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, milyen fajta, viszont együttérzésem... Ekkora dögtől szerintem engem a mentő vinne el. >~<
2023. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nekem épp még mindig pánirohamom van... majdnem ráléptem mezitláb, ahogy ott állt a szobaküszöb előtt, majd elkezdett felém szaladni :")
2023. márc. 17. 19:38
 3/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Csak írok pár tippet: valamilyen zugpók, farkaspók, esetleg cselőpók. Hát ezzel biztos marha sokat segítettem 😅 Írnám ,hogy nem túl éles a kép, de őszintén én sem mennék ennél közelebb.
2023. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég rossz a minőség és sajnálom, de bliccelni se mertem, mert féltem, hogy megvadul :')
2023. márc. 17. 19:44
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Basszus... Ez kemény! :o Engem egyszer egy poloska kergetett ki a lakásból. Rettegek azoktól a dögöktől. Hát egy bejutott valahogy, és ott repkedett össze-vissza, majdnem a fejemnek repült. Komolyan, erőt kellett vennem magamon, hogy visszatérjek harcolni. Két óra alatt szedáltam le. :'D A te pókod bárhonnan is jött, nagyon drukkolok, nehogy betévedjen még egy! Illetve ne ennyire terebélyes... Amúgy szerintem ennek, ha megcsípne, nagyobb bajod nem lenne azontúl, hogy begyulladna néhány napra az a rész. Egyik ismerősöm kertesben lakik, rengetegszer vannak náluk ekkora darabok, és volt, hogy megcsípte. Persze nem vagyok szakértője a témának, de úgy hiszem, alapvetően aligha lehet baj, ha megcsíp. A félelem nagyobb, hogy egy ilyen az ember otthonába került.
2023. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Megnéztem közben és tényleg a farkaspókra hasonlít a legjobban, a réti farkaspókra, de hogy jött ez fel a 4. emeletre, mikor amúgy lent él a talajon? (Közben legyűrtem a pánikrohamot...)
2023. márc. 17. 19:51
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Legközelebb ne bántsd. Pohár és papírlap aládugva, megfordít, kivisz.

Ha nem megy, akkor pohár és segélyhívás.


Amúgy cselőpóknak tippelem.

2023. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%
Volt tél előtt egy egy hónapos időszak, naponta vadásztam le ilyet és kb. ekkora példányokat (Bp. kellős közepén) Együttérzésem.
2023. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen fajta, de Magyarországon nem élnek veszélyes pókok. 90%-kat simán megfogom puszta kézzel, úgy dobom ki őket a házból.
2023. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%

Jó, hogy kinyírtad, ez még csak kisgyerek!

Mikor a Balcsi-parton dolgoztam, ott rengeteg ilyen volt, és voltak felnőtt méretek is.

A méretkülönbség akkora, mint a beléd petéző köztes állapotú Alien, meg a kifejlett Alien között!

Annyira gyors, hogy nem látod, merre fut! És keményebb, mint Chuck Norris!

Emlékszem, az egyik lakótársam ijedtében izomból lecsapta az egyiket egy strandpapuccsal.

De tényleg keményen, a pók azonnal kiterült!

Nem azért, mert meghalt, csak elterelésből! 3 másodperc múlva felpattant, és szó szerint, olyan sebességgel tűnt el, mint ha dimenziót váltott volna! Mivel nem találtuk meg, és tudtuk, hogy bosszút fog állni, utána pár napig kint aludtunk a folyosón.

Ezek nem viccelnek! Ha valahova bepetézett 1 a lakásodba, megfontolandó, hogy inkább felgyújtsd az egész házat!

2023. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!