Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg mernétek fogni egy madárpó...

Meg mernétek fogni egy madárpókot?

Figyelt kérdés
Én tegnap elmentem egy kiállításra ahol kígyókat, madárpókokat, gyíkokat, skorpiókat, meg ilyeneket lehetett látni. A gyíkot, a kígyót és a madárpókot lehetett simogatni, sőt még a madárpókot a kézbe is adták! Én szeretem az ilyesmit, ezért én simogattam az összes megsimogatható állatot. A pók is volt a kezemben. Ti meg mertétek volna fogni?

2023. ápr. 13. 08:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, persze
Nem, fúj!
33 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Skorpiót, csótányt, különlegesebb szarvasbogarakat már fogtam.

Madárpókot nem igazán akarnék. Olyan fura, kis szőrös. Biztos csikizne ahogy mászkálna rajtam és elejteném.

2023. ápr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem mondanam, hogy fuj, mert nem undorodom toluk, de en nem fogtam volna meg. A gyikot es a kigyot minden tovabbi nelkul, de ha a poknak tortenetesen rossz kedve van vagy megijed, akkor eleg maceras kovetkezmenyei lehetnek, ha megharap vagy ram sepri a szoret.
2023. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Meg, ha engedné de lehet nem élné túl.


Elég jó a szorítóerőm és nyilván a második és harmadik lábai között fognám meg a torjánál ahol nem ér el a csáprágójával.


Ha egy kicsit is pánikra adna okot részemről összeroppantanám aztán így járt.


Semmiképp sem kockáztatnék meg egy marást, mert ellenszer ide vagy oda, ahogy olvastam erről még ha túl is éli az ember és nem kap szívbénulást, gyakolatilag a marás környékén teljesen tönkremennek az idegek a méregtől, de akár le is üszkösödhet az a terület és csak amputálni lehet...

2023. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Fura, a vékony, hosszú lábú pókoktól kiver a víz. A tarantula valahogy nem annyira félelmetes számomra, bár még nem találkoztam velük testközelből.


Szerintem meg mertem volna, azzal a feltétellel, hogy bármikor elveszik tőlem ha túl sok lenne

2023. ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem undorodom a gondolattól. Mármint ha egy fura hosszúlábú kis izéről lenne szó, mint amilyen egy kaszáspók, ami a házakban itthon is előfordulhat, azt nem fognám meg, egyszerűen számomra taszítóak a hosszú lábai, a hideg is kiráz tőlük. A madárpók meg nem ilyen, szóval simán megfognám, max az tartana vissza, hogy félnék, hogy ártok neki.
2023. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pedig a kaszáspók a legnormálisabb, legkönnyebben elfogható, legcukibb.
2023. ápr. 13. 09:37
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
#7: Igen, nagyon artalmatlan, en nem is viszolygok tole, viszont ot sem fognam meg, mert akkor szegeny elvesziti a labait.
2023. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Lehet hogy így gondolod, rám az hozza a leginkább a frászt - hiába tudom, hogy ártalmatlan.


Irracionális félelmem van a pókokkal szemben. Alig merek közel menni, mert bennem van a para, hogy az arcomba ugrik - hiába tudom, hogy képtelen rá. (Ha meg mégis, akkor mi lenne? Ott mászkálna, én meg valszeg lecsapnám, és ennyi)


Nna, és ott van az ugrópók.


Képen, terráriumban irtó cuki, az egyik kedvenc youtuberem (I did a thing) mondta is a múltkor, hogy őket külön öröm fényképezni. Szerintem is aranyosak :)


Élőben viszont már a látványtól elsprintelek onnan, mert ez KÉPES rá, hogy az arcomba ugorjon. Brr.

2023. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Siman, nyilvan ilyen helyeken kezhez szokott pokokat adnak "simogatni", na en nem simogattam, csak hagytak hogy maszkaljon a kezemen, aranyos kis tapadokorongok vannak a laban es szerintem cuki. Kigyot, siklot is minden tovabbi nelkul, krodil bebihez meg nem volt szerencsem, de azt is kezbe vennem, kicsinek meg azok is aranyosak.
2023. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!