Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért másznak a pókok az...

Miért másznak a pókok az arcom elé?

Figyelt kérdés

Veletek elő fordult már?


Egymás után többször is a plafonról ugyan ott elém másznak le. Pedig elég nagy terület a plafon. Bárhol megtehetnék. Miért pont az arcom előtt ereszkedik le?



2023. máj. 18. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Még nem tapasztaltam
Előfordult már velem
Gyakran előfordul velem
37 szavazat
 1/8 anonim válasza:
100%
A fejemre ereszkedés 1x 2x fordult elő. Viszont akármilyen bogár, rovar kerül be a házba, mindig engem csíp meg. Férjemmel még nem jöttünk rá az okára.
2023. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Tökéletesen tisztában vannak vele, hogy figyeled őket, és vállalják a face to face, full kontakt harcot!
2023. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%
Lehet, hogy te vagy pókember?
2023. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer velem is volt. Ültem az asztalnál egyszer csak egy fekete elég nagy pókica a szemem előtt lebegett.

Nem tudom mi az oka, amikor annyira látják még azt is, hogy merre nézünk.

Egyszer ültem az ágyon, néztem a tévét. Félszemmel láttam, hogy valami feketeség mozog a plafonon a falnál. Ránéztem, a pók megállt 1 másodpercre, majd berohant a kép mögé, ami a tv felett van. 🙄

2023. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Te is csak egy tárgy vagy neki, amire leereszkedhet, ilyenkor az lehet az eredeti cél. Ha ereszkedés közben megpihenhet rajtad vagy más tárgyon, akkor egyszerre kevesebb fonalat kell kilövelnie a fenekéből, ergó energiahatékonyabb.

Aztán mikor meglátja, hogy élőlény vagy, gondolom meggondolja magát, és marad s.ggmeghajtásnál.

2023. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Na, a mesterséges intelligencia a gyakori kérdések kenyerét is elveszi.

A te kérdésedre ezt válaszolta:


"

A pókok az arca elé mászhatnak különböző okok miatt, bár ez általában ritka és nem mindennapos esemény. Itt van néhány lehetséges magyarázat:


Véletlen találkozás: A pókok a környezetükben mozognak, és néha véletlenül az arcunkhoz vagy a testünkhöz érnek. Ez általában nem szándékos vagy célzott cselekedet, egyszerűen csak a véletlen találkozás következménye.


Vonzódnak a hőhöz vagy a nedvességhez: Az arcunkon vagy a testünkön lehet némi hő vagy nedvesség, amely a pókok vonzódását okozhatja. Például az arcunk hőforrásként működhet a pókok számára, különösen, ha ott maradunk nyugton vagy alszunk.


Keresés élelem vagy zsákmány után: Ha az arcunkon van ételmaradék, izzadság vagy más olyan anyag, amelyet a pókok táplálékként értékelnek, akkor arra vonzódhatnak, hogy a közelben mozogjanak.


Fontos megjegyezni, hogy a pókok általában inkább kerülik az embert.


Ha aggódsz a pókok megjelenése miatt, fontos tisztán és rendezetten tartani az otthonodat, és minimalizálni azokat a tényezőket, amelyek vonzzák őket. Például rendszeres takarítás és porolás segíthet csökkenteni a potenciális vonzó tényezőket a pókok számára."

2023. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
88%
Tetszel nekik. Kezdeményeznék én is.
2023. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7:

Higgadj le, te kis Don Quijote.

2023. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!