Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A bogarak éreznek fájdalmat?

A bogarak éreznek fájdalmat?

Figyelt kérdés
Lenyomtam egy kis bogarat, ami bolhának tűnt, és rettentő lelkiismeret-furdalásom lett, amiért megfosztottam az élettől. Amikor tudom, kidobom a bogarakat az udvarra.

2023. máj. 19. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Kell, hogy érezzenek, mert így tudják elkerülni a veszélyes helyzeteket. Pl. nem megy forró, tüzes hely közelébe, megfordul és lehetőségeihez képest elsiet.

De ha küzdenek egymással, akkor is a fájdalom érzet van segítségükre, hogy kontroll alatt maradjon a mozgásuk. Ezt csak így tudom elképzelni.

Megkérdezni pedig még senki nem tudta tőlük.

2023. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egyértelmű tudományos konszenzus arról, hogy a bogarak képesek-e fájdalmat érezni. Mivel a bogarak más élőlényeknél egyszerűbb idegrendszerrel rendelkeznek, és hiányoznak belőlük azok a struktúrák, amelyek a fájdalom érzetét közvetítik, a kutatók között megosztottak a vélemények ebben a kérdésben. Egyes tudósok úgy gondolják, hogy a bogaraknak nincs valóságos fájdalomélményük, míg mások szerint képesek lehetnek bizonyos szintű kellemetlenséget érezni vagy válaszolni káros ingerekre.
2023. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A bogarak, rovarok másképp működnek ilyen szempontból. Alapvetően érzékeli, ha megsebesül, csak nem úgy, ahogyan a gerincesek. Persze ahhoz, hogy pontosan tudjuk, hogyan zajlik ez le bennük, ahhoz bogárrá kellene válnunk, de az "alkatrészeikből" lehet következtetni, hogy máshogy érzékelnek, mint pl. mi.

A kis bogárnak most már mindegy, biztosan nem szenvedett, ha gyorsan összenyomtad. Ne legyen lelkifurdalásod!

2023. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vagai válasza:
84%
Nemrég olvastam erről cikket, igen éreznek
2023. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Tompán ,mintha félalomban aludna , a tudatuk nem annyira éles sem öszetett mint egy hüllőé de van érzetük .
2023. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
88%
Nem tudni, hogy éreznek-e, de a legegyszerűbb ha nem bántod őket. Mert minek ? Beszereztem egy bogárszivot, amivel sérülés nélkül, higénikusan ellehet kapni a rovarokat, és kihajitani őket.
2023. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!