Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A darazsak agresszívak?

A darazsak agresszívak?

Figyelt kérdés
Még soha nem csípett meg engem se méh, se darázs. Azt vettem észre, hogy mintha a darazsaktól jobban tartanának az emberek. De annyira, hogy már szinte hülyének érzem magamat, amiért én nem félek, ha felém repül, mások meg sikoltoznak :D A méhek tudom, hogy nem bántanak ha nem piszkálják őket, de a darazsak? Azok akkor is megcsípnek, ha úgy tartja kedvük? Vagy miért félnek jobban tőlük az emberek?

2012. ápr. 12. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A darázs többször is tud szúrni,a fullánkját többször is beléd tudja mártani.Engem gyerek koromban egy egész raj megtámadott és összecsipkedett.Utána jól belázasodtam.Beültem játszani egy roncs autóba ahol ezeknek a fészkük volt.Azóta iszonyat félek tőlük,mert tudom,hogy mennyire fáj a csípésük.Méh is csípett már meg,mégsem félek tőle.
2012. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy többször tudnak szúrni.

Egyébként az borzalmas lehetett :(

Köszi a választ!

2012. ápr. 12. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Én egyszer gyerekkoromban belekönyököltem egy darázsba a fűben. Belémnyomta a fullánkját, de úgy, hogy ki se tudta húzni, én fogtam meg ijedtemben, és szedtem ki. Előtte is féltem tőlük, de azóta még jobban rettegek. Elég ha csak rámszáll egy (nem is kell megcsípnie) akkor is sírógörcsöt kapok és vagy 10 percig remegek. Tudom, hogy ez gáz, de elmondhatatlanul félek tőlük!
2012. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem meg, hogyan alakulnak ki ezek az irracionális félelmek. Az első válaszolóét teljesen megértem, ha egy raj bánt volna el velem, nem hiszem, hogy szeretném őket. De hogy egy csípéstől így f*sni?


Engem is gyerekként csípett meg az utolsó, 10-15 éve. Hülye voltam, egy szitával kapkodtam el őket, aztán egyszer csak nagyon meglepődtem, mikor nem a szita, hanem a kezem alatt volt a préda :D Megcsípett, fájt, 10 perc múlva fogtam a következőt. Nagy ügy.


Egyébként ha nem cseszteted őket, akkor nem bántanak (lásd utóbbi 10-15 év). Nem kell hessegetni, csapkodni, nem hülye, hogy ok nélkül csípjen.

Bár a darázs valóban agresszívebb a méheknél, de ők sem bántanak ok nélkül. A nem honos fajok közül mondjuk van 1-2 veszélyesebb, de azok elég ritkák.

2012. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem irracionális félelmek, hanem jogos óvatosság.


Az állatvilágban általános jelenség,hogy a feltűnő színezettség (sárga- fekete,sárga-piros,stb.)méreg jelenlétére utal. Tulajdonképpen egyfajta figyelmeztetés ,az őt megtámadni szándékozónak, mintha közölné:"Vigyázz, mérgező vagyok"; "Ha támadsz, visszatámadok".

Evolúciós örökségünk, és a túlélésünket biztosítja (biztosította), hogy ezeket a jelzéseket értelmezni tudjuk, hogy kitérhessünk a veszély elől. Egy megzavart, feldühített darázsraj komoly veszélyt jelent. Allergia esetén már egy csípés is halált okozhat.

Ösztönös ez a félelem, mint ahogy a kisgyerekek félelme is az a sötétségtől. (Nem élték volna túl az éjszakákat azokban az időkben, amikor egy éjjeli séta egyet jelentett a biztos halállal, a vadállatok miatt.)

Persze csapkodni és visítozni egy darázs jelenlétében marhaság, feldühíti.

Egyébként megértem a darázscsípést átéltek pánikját, nagyon erős fájdalommal jár. Nekem egyszer volt benne részem, azóta óvatosan elkerülöm őket.

2012. ápr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Vannak agresszívabb és nyugisabb fajták. A lódarázs a fészeknél nagyon vad, amúgy egymagában eléggé nyugodt.

Van az a karcsú tesű, francia darázs asszem, az kicsit agresszív.

2022. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocs, a nagyon karcsú testűek a fürkész darazsak, azok is békések.
2022. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!