Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan legyek túl a félelmemen?

Hogyan legyek túl a félelmemen?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom betegesen rettegek a darazsaktól. 1-2 alkalommal csípett is már meg. Most 23 vagyok és még mindig olyan szinten félek tőlük, hogy ha rámszáll egy sírógörcsöt kapok, és reszketek, nehezen nyugszom meg. Nagyon durva már ez a fóbia. Hogyan tudnám túltenni magam ezen?

2012. ápr. 19. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam a pókokkal van dettó ugyanez, bár hálistennek ők nem szálldosnak ide-oda. Az utca közepén is képes vagyok sikoltozni és ugrálni ha meglátok egyet. Én nem kezelem semmivel, de pszichológus segíthet! :) Sok sikert!
2012. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A legelső lépést már meg is tetted, túl szeretnél lenni a félelmeden. Tehát a javán már túl is vagy :)

A következő az lenne, hogy ismerd meg ezeket az állatokat, hogy rájöjj, teljesen alaptalan a félelmed. Hidd el, nem olyan félelmetesek, hiszen már csípett is meg, és mégis köztünk vagy, életben maradtál :) Ennél rosszabb pedig mi történhet? Semmi.

A csípések is a félelmed miatt történtek, ha nem kapálózol, akkor nem csípnek meg. Ha rámszáll egy, szépen nyugodtan megvárom, hogy továbbálljon. Így már 10-15 éve nem is csípett meg egy sem.

Beszélhetnél egy méhésszel is, hogy védőruhában közelebb menj hozzájuk (persze azok nem darazsak, de gondolom ez mindegy), megfigyeld a viselkedésüket, hogy mit csinálnak.

2012. ápr. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!