Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezek miféle ízeltlábúak (vagy...

Ezek miféle ízeltlábúak (vagy minek a lárvái)?

Figyelt kérdés

Az ágyam alatt, és néha a lepedőmön szoktak mászkálni. Hiába irtom őket, másnap már 3-4 új, még akkor is, ha rovarirtóval próbálkozom. A szobám tiszta és rendes, szinte egész nap szellőztetek, és az ágyneműt is kéthetente mosom, tehát a higiéniával semmilyen téren nincsenek gondok, mégis tele vagyok velük.


Itt vannak képek róluk:

[link]



2012. máj. 18. 13:28
 1/10 A kérdező kommentje:
másnap már 3-4 új jön elő. fix'd
2012. máj. 18. 13:36
 2/10 anonim ***** válasza:
lisztkukacnak nézem, de nem tuti
2012. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez kisebb a lisztkukacnál, a legnagyobb, amit eddig találtam, az akkora volt, mint egy nagyobb méretű fekete hangya, tehát még az 1 centiméteres hosszúságot sem érte el.
2012. máj. 18. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Légylárva. Valamit be köpött a légy és azok keltlek ki.Panelba laksz?
2012. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, panelban lakom. Légylárva sem lehet, van lehúzható szúnyoghálóm, ami folyton le van húzva, azon pedig szinte semmi nem jut be. Repülő rovart itt bent csak nagyon elvétve láttam, léggyel pedig tavaly nyár óta gyakorlatilag nem is találkoztam a lakásban. Ráadásul ezek a falból jönnek, és igencsak esetlenül mozognak.

Mondjuk a falból attól függetlenül jöhetnének, de a Google képkeresőjében átnéztem vagy 10 oldalt a "fly larvae" keresőszóra, és egyik sem hasonlít rá.

2012. máj. 18. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Panelba minden elő fordul.

Most olyant mondok ami hajmeresztő és ne olvassa el aki gyenge idegzetű.


Sajnos velünk történt meg ,hogy a felettünk lakó szomszéd fel akasztotta magát és nem vettük észre,csak azt,hogy hetek óta nem láttuk. Ugyan ilyen ki lárvák jelentek meg nálunk is.Mindent kifertőtlenítettem és mégis jöttek.

Már-már ott tartottam,hogy bevizsgáltatom ,hogy mi a fene az.Egyik este az egyik szomszédom mondta,hogy nagyon rossz szag van. én is éreztem,de nem mertem mondani,mert az én lakásomból nagyon áradt a szag. Kiderítettük,hogy baj van és rendőrt hívtunk,hogy a szomszédot már több hete nem láttuk és senki nem tudja mi van vele. Betörtük a lakását a rendőrökkel és mikor nyílt az ajtó megcsapott a szag.

A hulla szállítok mondták,hogy annyi a kuka,hogy majdnem rosszul lettek. Ki jöttek az önkormányzattól emberek,hogy az egész házat fertőtlenítsék. A baj az volt,hogy fel akasztotta magát és meg halt,de valahogy leszakadt. és a mennyezetemen volt egy nagy folt.

Azonnal árulni kezdtem a lakást. Nem tudtam egy éjszakát is ott tölteni. áron alul el adtam csak meg szabaduljak attól ami velem történt.


Remélem nálatok nem ez van! Csak leírtam,hogy bármi lehet.

A szomszéd esetleg rendetlen vagy ilyesmi.

2012. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
***kis***kukac
2012. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

Szerintem molylárvák és bábok. Biztosan nem légyhez tartoznak, mivel azoknak nagyon egyszerű felépítésű mind a lárvájuk, mind a bábjuk.

Nálunk is volt molylárva-invázió, nem értettem honnan jönnek, aztán észrevettem hogy a plafonon mászkálnak és az alig pár hónapos festékbe rágtak foltokat, azon nőttek. De bármilyen szerves anyagon képesek szaporodni, gyapjúszőnyegen, öreg gyapjúholmin, preparált állaton a ruhamolyok, öreg, elfelejtett kajákon meg az élelmiszermolyok.

2012. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt a rohadt, 8as válaszoló ez nem semmi..bocs az offért de most megfagyott a vér az ereimben,ahogy ezt elolvastam:D

Mi lett végül,elköltöztél?

2012. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Látom elég régi a kérdés, de ha esetleg olvasod vagy valaki olvassa éppen és tudja, hogy mi az akkor KÉRLEK ossza meg velem is mert tele van a szobám vele és nem találom az interneten, hogy mi lehet ez!
2014. dec. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!