Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » 2 rovarról (bogárról) képek...

2 rovarról (bogárról) képek lentebb, milyen bogarak ezek? Nevük?

Figyelt kérdés

Képeket itt találtok a bogarakról: [link]

Előre is nagyon köszönöm! :-)



2012. máj. 25. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
melyikre gondolsz? amik ott vannak h bronz színű bogár meg ezek?
2012. máj. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, nem volt pontos a kérdésem a hozzátartozó linkkel.

A kérdésem a bronz színű és a piros foltos bogarak nevére vonatkozik! (A rovarnak - prémesbogár -azóta már tudom a nevét.)

2012. máj. 25. 21:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Azóta feltöltöttem még egy képet, elég rosszul sikerült a fotó. Egy zöld bogárkáról készült a kép, ha tudja valaki az ő nevét, kérem, hogy írja meg nekem! Köszönöm.
2012. máj. 25. 21:29
 4/12 anonim ***** válasza:

- a bronz színű bogár egy Mezei futrinka

- a piros színű szerintem egy katicafaj de azt pontosan nemtudom milyen

- a sárga bogár igen egy Nyugati prémesbogár

- amit utoljára tettél fel az leheth Aranyos futrinka, de pontosan nemtudom mert elég homályos a kép


örülök h tudtam segíteni :)

2012. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 polarbeer ***** válasza:

A bronz színű egy ragyás futrinka.

A pöttyös bogár biztosan egy katica, katicáknak rengeteg fajuk él MO-n, lehet, hogy ezt nem ismerem, de az is lehet, hogy a harlekin katicának egy ritkább színváltozata.

A kis zöld bogár pedig valamilyen ormányos bogár, a cickafark-ormányosra hasonlít leginkább.


Amúgy a prémesbogarak szerintem MO legszebb bogarai közé tartoznak, sárga rózsán lehet párzani látni őket, gyönyörűek *-*

További szép estét :)

2012. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 polarbeer ***** válasza:
Amúgy mind a 4 állatod bogár is, meg rovar is! :)))
2012. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 polarbeer ***** válasza:

Nézz képeket mezei futrinkáról és ragyás futrinkáról is. Nagyon közeli fajok, de én szerintem az első állatkád ragyás futrinka lesz.


Az utolsót meg lehet, hogy én néztem be, és nem ormányos, mert tényleg homályos a kép, de aranyos futrinka nevű faj nem él Magyarországon, az is biztos :) :)

2012. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Igazán köszönöm a válaszokat, ötleteket, ezer köszönet értük! :-) Nagyon segítőkészek és rendesek vagytok!!!


Sajnálom, hogy a kis zöld bogárról nem tudtam jobb képet csinálni, mert az említett fotón valóban felismerhetetlen! :-( Nem csoda, hogy nem tudtátok megállapítani, hogy "kiről" van szó! (Egyébként elég pici bogár volt, olyan 3-4 mm-es!)


A futrinkákról nézegettem képeket a kommentek megérkezése után, de még alaposabban meg kell néznem a neten a fotókat.


A harlekinkaticáról éppen az előbb olvastam bele ebbe a cikkbe: [link]


Ezt komolyan kell venni? Ti értetek ehhez (is)?

(Bár úgysem fogom megölni a katicát.)


Meg szabad kérdezni, hogy ti hobbiból foglalkoztok a rovarokkal vagy hogy-hogy ilyen tájékozottak vagytok ebben a témában?


Szép napot Nektek! :-)

2012. máj. 26. 06:23
 9/12 polarbeer ***** válasza:

Kedves Kérdező! :)


Ha 3-4 milliméteres a kis zöld bogárkád, az bizony egy cickafark-ormányosbogár lesz, közönséges növényevő kis állat, aranyos, nem bánt.


A harlekinkaticáról: felénk (Bakonyalja) tavaly július-augusztusban felhőként röpködtek az utakon, szóval igen, nagy tömegben vannak jelen, és (mint ahogy a cikk is írja) ez rengeteg veszéllyel jár:

- azonos élőhelyen él az őshonos (2, 5, 7 pettyes, mocsári, szemfoltos, stb) katicáinkkal, és a "két dudás nem fér meg egy csárdában" elv miatt kiszorítja őket az élőhelyükről

- ez az új faj ragadozója is az őshonos katicáink lárváinak is, tovább csökkentve azok állományát

- nagyon szapora, nagyon ellenálló, nagyon jól repülő állat, továbbá nincs MO-n természetes ellensége, semmilyen madár, vagy nagyobb bogár nem eszi meg!!

- így "kaptunk" egy invazív fajt, ami, ha mi, emberek nem szorítjuk vissza, annyira ellepi 2-3 éven belül az erdőket-mezőket, hogy semmilyen más bogarat, lepkét, se műs rovart nem fogunk látni, mint a harlekinkaticák millióit!!


(azért egyetlen dologban még reménykedhetünk: ha hideg telek lesznek, mint pl. idén is eléggé hideg volt, na az ellen talán nem alkalmazkodtak a harlekinkaticák, szóval annyira azért nem vészes a helyzet, mert a hideg tél igenis tizedeli őket)


Szóval nagyon nagyon szeretem az állatokat, de sajnos nem tudok mást mondani: a harlekinkaticákat el kell pusztítani!!! :( :(

Legalábbis, ha 7 pettyes katicákról szeretnénk majd a gyerekeinknek mesélni, akkor mindenképpen...


Magam nevében: :)

4 éves koron óta gyűjtöm a rovarokat, azért tanultam meg óvodás koromban olvasni, hogy a bogaraskönyveket el tudjam olvasni :)

Azóta már nagyjából képben vagyok a hazai rovarfaunával, jelenleg az ELTE biológia szakán tanulok, és önálló kutatásba kezdtem a "Marcal mellékpatakjainak édesvízi gerinctelenjei" címen. :)

A jövőben ezzel szeretném keresni a kenyeremet is, mert véleményem szerint nagyon érdekes kis társaság Ők! :DDD


További szép estét mindenkinek!

polarbeer

2012. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves polarbeer! :-)


Igazán köszönöm – újra – részletes és érdekes válaszodat!


A cickafark-ormányosbogár tényleg aranyos és a neve is tetszik nekem! Milyen kis pici és mégis ormánya van! ;-)


Szerencsére még nem találkoztam rajokban repkedő harlekinkaticákkal. Mindenesetre a páromnak nincsenek fenntartásai azzal kapcsolatban, hogy egy „kártevő” bogarat megöljön; át fogom neki adni a harlekinnel kapcsolatos információkat.


Csodálom azokat az embereket, akik már kicsi gyerekkorukban meg tudják találni a hivatásukat!

Jó volt olvasni a soraidat. Örülök, hogy vannak emberek, akik ennyire törődnek a rovarfaunával, ahogyan te is!


Nagyon sok sikert kívánok neked a tanulmányaidhoz, a kutatásodhoz és természetesen a jövendőbeli munkádhoz!


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :-)

2012. jún. 1. 15:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!