Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel táplálkozik a gyászcincé...

Mivel táplálkozik a gyászcincér? Azt olvastam hogy a cincérek nagy része mindenevő, de ez pontosan mit takar, tehát mit eszik meg? Engem speciel a gyászcincér érdekelne, de nem annak lárvája! Tehát kifejlett állapotában.

Figyelt kérdés

Kép a gyászcincérről:


[link]



2012. máj. 25. 20:34
 1/2 polarbeer ***** válasza:
100%

A kifejlett cincérek vagy a fák kicsorgó nedveit nyalogatják (pl. Nagy hőscincér), vagy virágport és nektárt esznek (pl. Tarkacsápú karcsúcincér), vagy füveket rágnak (pl. gyalogcincérek), vagy kifejlett korukban már egyáltalán nem is táplálkoznak (pl tűzpiros facincér).


Számomra a gyászcincér azóta egy rejtélyes állat, mióta egyszer megjelent egy a házfalunkon a város közepében kb. 2 méter magasan. És biztos, hogy fél órával azelőtt még a környéken se volt. Ez azért nagy rejtély, mert a gyászcincér bükkös erdőkben él, és repülni nem tud! :) :)


A kérdésedre: véleményem szerint a gyászcincér a bükk kifolyó nedvével táplálkozik, de olykor-olykor bele is haraphat a bükkfalevélben. Egyébként szerintem egy csodaszép rovar :)

2012. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem kissrác koromban (30-35 éve) volt egy gyászcincérem, az gyümölcsök levén élt évekig. Télen fagyasztott cseresznyét, befőttet, más fagyasztott gyümölcsöket kapott, nyáron meg frisset. Azt azért jó ha tudod, hogy a gyászcincér védett, fogságban tartása tilos! A szabadban valószínűleg a fák nedveit is szívogatja.
2012. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!