Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kenyérbogarat milyen szerrel...

Nano Dream kérdése:

Kenyérbogarat milyen szerrel tudom távoltartani, de a botsáskáknak ne ártson?

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kenyérbogárral van dolgod? Miért menne az a botsáskák közelébe? Nálam a tőzeglegyek okoznak "gondot".

Egyébként szeres megoldásban ne is nagyon gondolkodj, hanem inkább talajcsere lehet a megoldás.

2012. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van több rovar és lepkegyűjteményem, és abba mennek a kenyérbogarak és belepetéznek a preprátumba, és kis lyukon kijönnek. és vannakbotsáskáim.:) tözeglegyek okoznak bajt a sáskának? Mert látom néha kis miliméteres rovar repked bent náluk, de nekem a talaj az zuzott kavics.
2012. jún. 5. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondot nem okoznak igazából, főleg ha nincsenek nagy tömegben, csak az állatokat zavarják.
2012. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 polarbeer ***** válasza:

Hajjajjajj!! Ha preparátumokban mászkálnak, akkor azok nem kenyérbogarak lesznek. Neked a Kis múzeumbogárral, és lárvájával van dolgod!!


A múzeumbogár belepetézik a gyűjteménybe, a kis lárvák belefúrják magukat az állatprepikbe, ott rágják a szerves anyagot, közben nőnek, és vedlenek. Amikor a lárva elérte maximális méretét (kb. 6-7 mm), bebábozódik, majd a bábból kibújik a 3 mm-s kifejlett múzeumbogár, ami növények nektárját szívogatja (mint a méh, meg a lepke), és párzik, ha nőstény, akkor petézik, végül elpusztul.


Én is küzködök velük rendesen!! Sok pénzt adtam ki vegyszerekre, de a legbiztosabb módszer ingyen van: Tedd be a gyűjteményeket (legjobb egyszerre mindet) a mélyhűtőbe 1 napra! Így biztosan megfagy minden múzeumbogár!!! Ez hatásos, és nem is kerül semmibe. Nekem is sok száz rovarprepi maradt így meg épségben.


Ami még egy megoldás, az a Globol nevű vegyszer, tulajdonképpen nagyon higított formában ez van a molyirtókban is. A Globol egy nehezen beszerezhető, erősen veszélyes kémiai vegyület, kis koncentrációban csak űzi, nagy dózisban viszont elpusztít mindent. Én nem ajánlom, mert méregdrága, szó szerint!


Akár így, akár úgy, de a múzeumbogarat MUSZÁJ kiirtanod, mert hónapokon belül lenullázza komplett munkádat. Ha megvan, akkor ellenőrízd a dobozokat. Legyenek résmentesek, mert a 2,5-3 mm-eres állat minden apró lyukon befér ám!!

Ha ez megvan, nem lesz többé gond velük :)


Üdv.: polarbeer, amúgy szintén rovargyűjtő :)

2012. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a információt, a fagyaztás tényleg jó ötlet:)

de amúgy tényleg kenyérbogaram van. És biztos hogy az, mert egyet pont elkaptam mikor jött ki a bogár páncélján keresztül. Anno a halkajámba költöztek bele, de az elmult, az akváriummal együtt. Most van egy hatalmas trópusi lepkegyűjteményem, és azt akarom megóvni, rendeltem most vegyszert, pontosan nem tudom mi, de tartok tőle mert ovastam több helyen elég károsak az egészségre is. De olvastam h a levendula is akár hatásos lehet az elűzésben. Mégis kellemesebb, és biztonságosabb :D :) Remélem hatásos lesz:)

2012. jún. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!