Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Heló! Maximum 2 mm-es pici...

Heló! Maximum 2 mm-es pici rovarok vagy bogarak jelentek meg a szobámban. Mik ezek?

Figyelt kérdés
Nem zsizsik, és nem hasonlítanak tetvekre sem. Poloskák lennének? Először 1 tengeri csillagon volt, utána megjelent szinte mindenhol. Nem nagyon mozognak, csak ha odanyúlok, vagy megzavarom. Vannak barnák,(és gondolom a kicsik) azok fehérek/világosbarnák. Kitakarítottam az egész szobát, azért jelenhettek meg, mert elég párás a szobám? Hogyan írtsam ki őket végleg?

2012. jún. 11. 17:48
 1/2 Kisszilva95 ***** válasza:
Az alapján amit leírtál, múzeumbogarak lárvái lehetnek (ha szőrös, hernyószerű izék, és gyorsan mozognak ha megzavarod őket). Ezek a fajok száraz "preparátumokkal" is táplálkoznak, lsd. szárított tengeri csillag. Sajnos nehéz védekezni ellenük, akár a peték levegő útján is bekerülhetnek. Porrá rágják a száraz dolgokat. Lehet venni ellenük paradiklór benzolt, de az feltétlenül csak zárt edényekben használandó (pl. rovargyűjtemények), mert mérgező. Ha netán lenne kérdésed, írj nyugodtan, hátha tudok még segíteni.
2012. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál de megnéztem google-ban és nem hasonlít a múzeumbogárra, különös képpen olyan a bogár mint 1 fekete/sötétbarna pont. Igazából az lenne a legjobb ha eltűnnének végleg, tegnap feltakarítottam mindent és még így is látok erre arra.
2012. jún. 12. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!