Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar lehetett?

Ez milyen rovar lehetett?

Figyelt kérdés

Ma pont láttam amikor egy sárga valami(pici,először azthittem hogy darázs) jött oda a kaktuszhoz, és valami volt nál, megfigyeltem.

A kaktusz földjébe elásott valamit, mi lehetett az? Milyen rovar volt :D?



2012. júl. 8. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az is darázs volt, csak nem a gyakori, megszokott fajokból. Mi elsősorban a francia darázst gondoljuk darázsnak, pedig számtalan más darázs is van sokkal nagyobbak, de még inkább sokkal kisebbek is, ezek nem ritkán elásnak petéket, például egy rovar testébe vagy lárvájába.
2012. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valamilyen útonállódarázs (pl. Közönséges útonállódarázs - Anopilus viaticus) vagy Kaparódarázs (pl. homoki hernyóölő - Ammophila sabulosa).


Az előbbiek pókokat bénítanak meg, ebbe helyezik petéiket, amiket elásnak, majd az élő, de béna pók belsejében fejlődik a lárva. (Nálam kb 2 hete ilyen állat ásott el zsákmányt szintén egy virág földjébe.)


Az utóbbiak hernyókat zsákmányolnak és hasonlóképp viselkednek, mint a fenti család tagjai, bár a kinézetük más, elég jellegzetes.

2012. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!