Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SoS! . Milyen bogár vagy lény...

SoS! . Milyen bogár vagy lény tudja "szétszedni a betont (szó szerint kivájja a falat". és csak annyit hallok h kopogtat?!

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt kezdtem először hallani h a falnál vlami kopogtat és néhány hét múlva megnéztem a falat és egy apró lyuk lett rajta ahonnan egy csáp kandikált ki..szóltam a szomszédban lévő emberkéknek akik laboratóriumban dolgoznak és beöntöttek vlami majd kiégették azt a kis szörnyeteget..a lyukat gumis ragasztós vlamivel betömték de most a lyuktól kb 3-4centivel odébb megint hallom ahogy kopogtat és már repedezik a fal..

mit csináljak? mi lehet ez?

(u.i. bogárírtó port szórtam még anno a kis lyukba de nem használt..)



2012. júl. 16. 12:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és egyre indulatosabbnak és erőteljesebbnek hallom a kopogást..
2012. júl. 16. 12:39
 2/11 anonim ***** válasza:
Nalunk volt ilyen qz darazs volt
2012. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Boca nem olvastam vegig szerintem kis kigyo volt
2012. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ez a földből jön,az létezik?

te mit csináltál vele?

azért nem örülnék ha a ház falán kisebb nagyobb lyukak tátonganának..

(főleg mivel rettegek minden bogártól,rovartól,csuszómászótól stb..)

2012. júl. 16. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy cserebogár. Nálam évente átrágja magát egy egy a parkettán.
2012. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:))

megpróbálok még utána nézni neten de mivel azon kívül h holtbiztos h az elején vagy egy csáp nem igazán tudok róla semmit (meg h kopog..) nem szívesen néznék vele farkasszemet de asszem a közeljövőben elkerülhetetlen lesz ha így halad a fal bontásával..

2012. júl. 16. 13:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen fekete, páncélos? Olyan nekünk is van, mi kopogósbogárnak hívjuk. :P De gőzöm sincs, hogy igazából micsoda.
2012. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
lett azóta valami? nálunk is van valami hasonló, annyi különbséggel, hogy mi csak halljuk a hangját, de nem látjuk a lambéria miatt
2012. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk fürkészdarazsak csinálnak hasonlót (vagyis mifelénk így hívják, olyan, mint egy nagy fekete hangyaszerű lény, szárnyakkal). Képes átfúrni a betont, a követ, a faablakot, mindent. Ez olyan visító, fúró hangot ad ki, igazából elég szerencsétlen hang, és csak pár másodpercre szünetelteti, amúgy folyton nyekereg.


Máskor, ha látod a csápot, próbáld kicsalogatni a lényt, vagy nyúlj be érte óvatosan egy csipesszel és tedd egy üvegbe. Aztán fényképezd le vagy vidd el valahová beazonosíttatni. Vagy egyszerűen fújd le Raid mászórovar-irtó spray-vel, az általában mindent megöl. Mondjuk én "gazdagon" használom. Addig fújnám a lyukba, még el nem kezd kifolyni :D Aztán az elhullott állatot később csipesszel kivenni, megvizsgálni.

2012. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hersicskrisz válasza:
Olyan sajnos nálunk is van. Nézd meg hogy ez e az: hu.wikipedia.org/wiki/Halottbűzű_bogár
2013. szept. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!