Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mitől vannak kukacok a szobámban?

Mitől vannak kukacok a szobámban?

Figyelt kérdés
Amióta itthon tartom a hörcsögöt, kukacok vannak a szobámban. Lehet hogy az alom kukacos? Vagy a höri kajája? Magokat vettem neki, kétfajtát is. Dehát abba élő kukac lenne? Már napok óta szedegetem a FALRÓL le a kukacokat és etetem meg vele. De undorodok ettől. Amúgy olyan mint egy sima kukac, kicsi, világos színű, a fejrészén vagy min egy sötétebb pötty. [link] (hasonló de nem teljesen) Mit tegyek?

2012. júl. 16. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem is volt alkalmam ilyen kukacokkal találkozni. valójában ezek "csontik", tehát légylárvák ( [link] a magokból másznak ki, amiket vettél. ezt úgy próbálhatod ki, h egy átlátszó táskába becsomagolod a magokat (úgy csomózd be, h ne tudjanak kimászni), és lám, pár nap múlva előbújnak a kis dögök. 2 megoldás van: vagy visszaviszed a magokat és visszacserélik (ezt már én is megtettem egyszer, még ők kértek bocsánatot. nem tehetnek róla, de megesik) vagy az udvaron fogod tárolni.

a biztonság kedvéért cseréld ki az almot is, és nézd át a hörcsögöt is. leginkább a fenekét nézd meg, mert oda szoktak petézni a legyek. ha furcsát látsz, rögtön vidd dokihoz, különben élve fogják elfogyasztani a kis dögök.

2012. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy molylepke hernyók. Nálam azok szaporodtak el párszor, szintén a hörcsögkaja miatt. Mászkáltak a szobám falán, főleg a magaslatokat kedvelték, úgyhogy a plafonról szedtem le párat. Aztán szerencsére nem tartott sokáig ez az invázió.
2012. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!