Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van 1 háziállatom bözsi. ő 1...

Van 1 háziállatom bözsi. ő 1 ilyen 8 lábu ízeltlábú és azon töprengem hogy mivel etessem. Légy nincs a lakásban szobanövényt nem adhatok neki. nincs valami tipp?

Figyelt kérdés
bözsi származását tekintve egy barna hegedűpók

2012. aug. 9. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:
sűrgőős lenne már nnagyon éhezik....
2012. aug. 10. 00:05
 2/5 anonim ***** válasza:
honnan szereztél ilyet?
2012. aug. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a szobám faláról. ammugy utána néztem és ez nem 1 hegedűpók hanem vadászpók.. :S
2012. aug. 10. 00:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Vadászpók

A vadászpók Ausztráliában és Kalifornia bizonyos részein őshonos, főként mérete miatt, az egyik legfélelmetesebb pókfajtaként tartják nyilván. Akár 15 centiméter hosszúra is megnőhet és nagyon vékony. Leginkább az emberekkel szembeni agresszív és szembesítő magatartástukról híres és csípése rettentő fájdalmas.


Mindezek ellenére a mérge igen gyenge és nem tartják veszélyesnek. A csípés elég kellemetlen, és állítólag nagyon agresszívak az útjukba kerülő emberekkel szemben. Kertekben vagy a ház falán keresgéli áldozatait.


Ha véletlenül egy vadászpók közelébe kerülsz, azonnal hagyd magára! Bár a csípésébe nem lehet belehalni, azért jobb nem megtapasztalni az általa okozott fájdalmat. Ha szembe akarsz szállni a pókkal, számíts arra, hogy az biztosan meg akarja majd védeni magát. Ha véletlenül az otthonodban bukkansz rá egy vadászpókra, tegyél meg mindent azért, hogy elpusztítsd, vagy kijuttasd a szabadba!


lehet h nem kéne etetni..legalábbis én biztos nem tenném..de ezekszerint rovarokat eszik...nem vagyok pókszakértő,rettegek tőlük rendesen,de szerintem kinyitod az ablakot és lesz bőven molylepkéd..reggelig valszeg azzal is kihúzza..akkor meg előjönnek a bogarak/rovarok...

szabad megkérdeznem,hogy hol laksz,hogy ilyesmit találsz otthon?

2012. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leírásodból ítélve ez a "póktartás" nálad egy friss dolog. Találtál a szobádban egy pókot és rákerestél a neten hogy mi lehet. Aztán megörültél hogy pókod van...


Pár nap és találsz más újdonságot, elfoglaltságot...

Ez mindig így megy :))

2012. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!