Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tehetnék ellene? Apró...

Mit tehetnék ellene? Apró muslicaszerű rovar kínoz már egy éve. Volt már valakinek ilyen? Hogy sikerült tőle megszabadulni? Nem írtja semmi

Figyelt kérdés

2-3 mm nagyságú, mint a muslica.

Hajnalban összecsipked, a csípésekből gyakran szemölcs lesz.

Beszórja az ágyat, a hajamat, a hátamat a petéivel, amik másnap délelőtt kikelnek és úgy csesztetnek, mintha tetves lennék.

Ezek olyan aprók, hogy nem is látni őket szabad szemmel, csak áteső fényben csillannak fel, még világosak és repülni is tudnak. Létezik olyan rovarlárva, ami repül?

Már minden rovarirtót kipróbáltam, rengeteg pénzt költök rá és alig van eredmény.

Az orvosok kinevetnek, szerintük meg vagyok buggyanva.

A bőrgyógyász konstatálta, hogy számtalan apró angiómaszerű dolog van a testemen, de kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem rovarcsípés. Oké, mondtam, szerintem az, de engem nem érdekel, hogy gomba, baktérium, vagy akármi is, csak szüntesse meg. Erre nagyot nézett és ajánlgatni kezdett olyan rovarirtót, amit én már kipipáltam, mint hatástalant. olvastam a lepkeszúnyogról, de az más lehet.

Van valakinek ilyesmije? Orvoshoz már nem megyek, csak nevet rajtam...



#légy #rovar #bolha #muslica #szúrás #csípés #lepkeszúnyog #vérszívó élősködő #apró fekete bogár
2012. szept. 16. 22:10
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim válasza:

Én is tapasztaltam a fentieket, hajmosás után 2-3 nappal már elviselhetetlenül viszketett a fejbőröm, és a nyakamon, arcélemen és a vállamon csípések is voltak, amik 1-2 órán keresztül láthatóak voltak, és még egy darabig viszkettek. A hajamból ilyen törpeszúnyogként azonosított, 1 mm-es kétszárnyú rovart fésültem ki, meg egy fekete szöszféleséget, amit szerintem maga köré szőtt. Megnéztük a bőrgyógyásznál nemtudomhányszoros nagyítóval, ő se mondta rá, hogy "kosz".

Ami bevált:

- teafaolajos hajpakolás (én úgy ahogy volt rákentem a hajamra, belemaszíroztam a fejbőrömbe), teafaolajos sampon, és a testápolómba is cseppentettem egy kis teafaolajat, és a halántékomra is kenek belőle, biztos ami biztos

- minden ruhámat átvasalom száradás után

- elmentem bőrgyógyászhoz, ő azt a gyógyszertári keverős kénes dolgot írta fel, amit rühre is, hajpakolásként használtam 12 órán keresztül, és a halántékomra is kentem belőle

- nagyon durván kitakarítottam az egész lakást.


Gyakorlatilag most kb. egy hete mintha megszűnt volna a történet, remélem, így is marad.

2016. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim válasza:

Még annyit a takarításról, hogy

- ágyneműcsere alap

- ágyneművasalás

- kárpitot kigőzöltem

- és a falat, plafont is "leporszívóztam".


Ill. azt vettem még a teafaolajos pakolások idején észre, hogy ha kendőt hordok, akkor az arcom nem viszketett. Ebből arra következtettem, hogy valahogy a hajamból jönnek ki ezek a lények.

2016. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 Dr Nagy Kristóf válasza:

[link]


A legtöbb itt leírt esetben erről van szó

2017. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim válasza:
Én is tapasztaltam ilyet a lakásomban és nemtudom mi lehet. Nagyon hasonlit a muslincára de nem az.Hihetetlenül gyorsan tud szaladni a lábain a pici rovar de repülni is tud alig tudod összenyomni az asztalon. Valaki nemtudja esetleg a nevét?
2017. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Lillo994 válasza:
Végre találtam valamit... Màr megőrülök. Szétcsípnek ezek a sz*ok...hàtha bejön vmi a tanàcsai okból...
2017. máj. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:
Azóta lett valami megoldása ?? Valakinek sikerült kiírtania?
2018. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 Segtis válasza:
Sziasztok tudtok segíteni én ős ebbe szenvedek 1 éve :/ előre is koszonom
2018. szept. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:

Én csak pöcegödör muslicának nevezem. Ez nem lepkeszunyog. Ez egy szemét kis mutáns jószág.

Kicsi mint a muslica, ugrik mint a bolha, szeret hajban szőrzeten is tanyázni.

Lehetőleg félméteren belül a gazda szervezet körül szeret repkedni, vérszívó.

Kerékpározáskor alig tudtam lehagyni 2..3 mindig a fejem körül repkedett.

A bőrgyógyász, infektológus hülyének néz. Én több éve küzdök vele.

Anno egy lakótelepi fürdőszoba felújításkor a csatornából kiszabadult egy csomó ilyen kis vacak bogár, meglepték a testemet. Csíptek, viszketett, a karomat a testemet ellepték piros elfertőzött kiütések keletkeztek rajtam.

Ha az ágyadban elterjed, aludni sem lehet tőle, (viszket és csíp). Ha keresed nem találod olyan pici. Ha a lepedőn végig simítod a kezed kis homokszemcse szerű vackokat lehet érezni, de nem homok, hanem lárva, alig tizedmiliméteresek. Seperd le a földre, reggel porszívózás vagy feltakarítás (ecetes vizes klóros papírkendővel) . A lárvák szeretik a meleget, kb. 28 fok alatt nem kelnek ki és nem is nagyon másznak. A vízben ellubickolnak 5..10 percig, sima vízzel nem tudod kinyírni, (pl. kádban áztathatod magad órákig nincs értelme) mert mire kimúlna, kimászik.

A bogár ami repül kicsi fekete mint a muslica, az alakja is majdnem hasonlít, csak csíp és az ember körül szeret repkedni, a sima muslica kicsit barnásabb színű. mérete kb. 1,5..2,5 mm.

Az a szomorú hogy több válfaja is van, kicsi fehér mint a homok, ez a pete, kb. 0,1..0,5 mm, de ez lehet barnás vöröses színű is mert már megszívta magát vérrel. van fehér hosszúkás az a lárva 0,5...1,5mm , és van kicsi fekete szub-imágó is belőle olyan mint egy fél miliméteres fekete homok szem, de az még nem repül, csak ugrik és mászik, kb 5..10 cm-eseket ugrik. Utolsó fázis 1,5..2,5mm ivarérett bogár, kinézete mint a muslica és az repülés és ugrik is.

Elvileg a bolhafélék rendjébe tartozik, mert olyan átalakulási fázisai vannak és a bolháktól kisebb, tehát a bolha írtószerek jöhetnek számításba.

Este mindig élénkebbek, repkednek, mocorognak az ágyunkban.

Ha megnyitod a vízcsapot a konyhában elkezdenek ficeregni, egyből viszket a fejed, vagy ahol vannak rajtad.

Este a monitor képernyőre szeret rárepülni mert kb 38..42 celsiusz fokos, néha ugrál a képernyőn, mert szeretik a meleget.

A tetűfésű nem mindig hatásos, mert attól kisebb.



Tünetek:

Ez ember, bőr és vércsoport függő.

-Van akin alig látszik a csípés, mint a szúnyogcsípés és utána anyajegy vagy szemölcs marad vissza, néha begyógyul nyomtalanul, néha kicsi kemény göb keletkezik a bőr alatt és betokosodik ( de nem múlik el), van amikor egy nagy pigment folt keletkezik (sötétebb és vastagabb bőrű egyéneknél)

-Van aki fehérebb és érzékenyebb bőrű (, mint én), azoknál vöröses bolha csípés szerű kiütések jelennek meg. Ami elkezd besebesedni de nem gyógyul be soha sem. A csípés seb körül vöröses folt, fertőzés vérmérgezés nyomai. ( mert ha a bogárka már a párodat is megette és utána téged, akkor az ő vérével beolt téged ami enyhe vérmérgezést okoz, ami gyulladás bőrpírként jelentkezik. de fertőzés is okozhat bőrpírt, mint pl. csatornából kiszabadult fertőzött bogárkák.


A peték, bábok bogárkák szeretnek a bőrben a bőr alatt tenyészni, ugyanis a hámréteg alatt mindig van táplálék (vér), és a meleget (az emberi test melegét) is szeretik. Krónikus esetben a bőr elfekélyesedik, elszarusodik, a fertőzés felett ami később már felismerhetetlen.

A bőrgyógyászok ekkor mondják a legnagyobb hülyeségeket. pl: "Ez egy fekély, ezt csak szinten tartani lehet." "Ez gyógyíthatatlan betegség ezt csak kezelni lehet, ebből soha nem fog kigyógyulni." "Az lenne a legjobb, ha a bőrgyógyászati klinikára egy hétre befeküdne.".

A bőrgyógyász tuti félre kezel. Rajtam már egy fél patikányi vegyszert kipróbáltak, minden eredmény nélkül. Voltam kórházban 1 hétre, részleges eredménnyel. Volt ahol csökkent a kiütés, volt ahol nem. Vettek biopsziát többször, negatív eredménnyel.

Infektológus elküldött vérvételre, de a vérképem normális határértéken belüli, nem tud mit csinálni. A bilirubin és máj értékeim kicsit megvannak emelkedve, mintha autoimmun betegségem lenne, az ímmunrendszerem az átlagos értéktől jobban dolgozik, ezt állapította meg. Több hónapos kúrálás kivizsgálás, eredmény nélkül, nincs autoimmun betegségem.

Ja, józan paraszt ész kell. Tele van a testem piros kiütéssel, ami fertőzés elvileg, persze, hogy dolgozik rá az immunrendszerem rendesen, hogy bele ne dögöljek a fertőzésbe. (megjegyzem az AIDS-es betegeknek le van épülve az immunrendszere 80..90%-uk influenzába vagy fertőzésben hal meg, ujj elvágás stb.)

A sebek, csípések maguktól nem gyógyulnak be. csípések helyén dudor nő, vagy anyajegy vagy szemölcs. Kezdetben érdes kis kiütés mint egy homok szem, kezdetben le lehet a picit kaparni utána vérzik és be is tud gyógyulni, a nagyobbakat nem lehet lekaparni, mert nagy és kiterjedt és mélyen van és magától sose gyógyul be. A teteje vagy szemölcs, vagy betokosodik vagy elszarusodott seb lesz. ha a nagy sebet elkaparják lyuk lesz a közepén és elfertőződik, idővel újra besebesedik elszarusodik de nem gyógyul be.

Van olyan ismerősöm akin hemzsegnek a szemölcsök, egyszer megölelt és egy adag nünükét adott át. Félóra múlva már éreztem a nünükék csipkednek, másnapra lett plusz 5 sebem. Ő nem érzi mert rinocérosz bőre van, meg már megszokta, hogy mindig eszik a bogarak, csak azt konstatálja hogy egyre több szemölcse van. A szemölcsöket leműtötték róla, alig telt egy hónap a szemölcsök újra kezdtek megjelenni rajta. Nem az okát szűnteték meg, a nünükék újra dolgoznak rajta.


A sebek kezelésére a következőket használom ami eredményesnek bizonyult:

Neogranormon kenőcs, én a tégelyeset használom amit a baba popsira lehet használni, mivel fertötlenit hámosít. A patikákba, hipermarketekben lehet kapni.

A piros elfertőzött sebet bekenem és sebkötözővel (safeline fix, Mephix, salvequick, santavik, hansaplast, ha sok kell a nagy tekercses jobban megéri) leragasztom. (Géz lap sem szükséges, olyan mintha pici dunsztkötés lenne) Ha lehet 2..3 napig rajta hagyom, utána néhány órát szellőztetem újra ragasztom. 3..6 nap után már csak a kiszívott, fertötlenitett seb marad. Utána bórsavas-vazelinnel (patikában lehet kapni) kenem naponta 1..3-szor. szépen begyógyul a heg, forradás sem marad hátra.

Ezeket a kencéket bármelyik patikában meglehet venni recept nélkül, és az ára is elfogadható.

Az eleven sebet ne kenjük borsavas vazelinnel, mer a seb pirosabb lesz és kifakadhat ( a nünükék kimenekülnek belőle és a környéke még jobban elfertőződik, a neogranormon szépen kiszívja, elöli a bacikat is.)

Az elszarusodott öreg sebeket, betokosodott nünükéket Hidrogén-peroxiddal (3%-os oldat) érdemes kezelni, (pipettával csepegtetni rá, kihabzik) mert a régi szarúsodot rétegeket fellazítja, de kezelés után ki vörösödik a seb, mert kifakad, utána neogranormonnal, majd bórsavas vazelinnel érdemes kezelni. (Hidrogén-peroxid 3%-os oldat és pipetta a patikában recept mentesen kapható)


A neogranormon kenőcs a szemölcsöket is leszedi (ha ez az oka) ha több napra bekenjük és leragasszuk. A nünüke kipusztul és az ok megszűnik. A szemölcs teteje elkezd száradni sebesedni. Utána borsavas-vazelinnel érdemes kenegetni. ( mert a sebet összehúzza és leszárítja) Ne feledjük nem minden szemölcs kezelhető így, ha 3..4 napon belül nem kezd leszáradni ne kísérletezzünk vele menjünk bőrgyógyászhoz vele.


Ha elkezdjük a sebeinket kiütéseinket kezelni akkor feltétlenül kezdjük el a lakásból is irtani a bogarakat. Ágy kiporszívózása, ágynemű csere, porszívózás, klóros vizes felmosás, mentholos samponnal zuhanyozás, ruhák vasalása stb. Ha egy kifejlett példány marad a lakásban akkor egy hónap múlva ugyan ott fogunk tartani, vissza fertőz minket.

A legnehezebb, hogy ha egy ágyban alszunk valakivel, mert őt is bogár mentesíteni kellene. Nagyon gyorsan vissza tud minket fertőzni. Lehet hogy ő észre sem veszi hogy fertőzött, mert rinocérosz bőre van, néha kicsit csíp, néha kicsit viszket, néha kicsit vakarózik, meg néha egy-két szemölccsel több van rajta. És ha elmondod a bajodat a teóriádat akkor te leszel pszihopata és kezeltesd magad, menjél dilidokihoz.


Ami eddig nekem használt az irtásban:

-Tusolás mentholos tusfÜrdővel, hajat testet stb., (általában kék színű, és menthol szaga van) a szagát nem szereti.

-Ecet. A hajat kilehet mosni ecetes lével de nagyon büdös. Padló felmosása is szóba jöhet de érdemes szellőztetni. Én a teraszt erkélyt mosok fel vele, mivel kiszellőzik félnap alatt. Addig a bogárkák lárvák kimúlnak.

-Bolha írtó szerek, pl. piretmix, (piretrin tartalmú szerek) mire megszokná kimúlik.

Csak óvatosan kell vele bánni mert emberre, gyerekre is ártalmas lehet, de hat.

- Klór. Azt semmilyen bogár nem tolerálja, A kerti medence vizébe minden bogárka beledöglik 2..3 perc alatt. Bizonyos mértékű klórt az emberi szervezet tud tolerálni, a barátom 5 -18 éves kora között rendszeresen járt úszni, most 50 év körüli, még él :), pedig minden nap klóros vizben ázott 2 órát és azt itta, és mai napig hetente 2-szer elszokott járni úszni. A klóros vízzel fel lehet mosni, virág permetezővel szét lehet spricolni a lakásban is, és lehet benne fürödni is. Nekem ez a legszimpatikusabb védelem. Mostanában lehet pór klórt venni a kerti medencékhez, 1 kávéskanál a fürdővízbe, hajat is lehet öblíteni vele, lényeg hogy legalább 5 percig folyamatosan vízben legyen ( érdemes pohárban előtte feloldani). 1 mokkáskanálnyi 1 lavór vízbe és azt virágpermetezővel kilehet locsolni akár az ágyneműt is fertőtleniti. (csak meg kell várni hogy megszáradjon, vagy fel lehet mosni vele.

1 flaska (kb. 1 kiló) pór klór (nem tabletta) kb. 2500 forint ( vagy olcsóbb) de több hónapig lehet takarítani vele, mert nem kell sok belőle, és nincs annyira büdös mint az ecettől. Ha a kisgyerek felnyalja annyitól nem lesz beteg, az íze rossz, másodjára nem fogja nyalogatni.

-Vasalás, Gőzölés. A bogárkák 50 fok felett megfőnek. ruhát lehet vasalni, vagy ágyneműt ágyat gőzölős vasalóval átvasalni, átgőzölni. Így a gőzfújógépek is szóba jöhetnek, mivel a gőz közel 100 fokos, a bogárkák lárvák megfőnek. Előnye hogy nem marad vissza vegyszer és folt.( A web-shopos gőzkancsó felejtős, mert nagyon kicsi a teljesítménye, játszani jó, de érdemlegesen nem lehet vele takarítani. Csak karher kerekes masinát vegyünk vagy komolyabb kivitelt, nem kancsóst).

- Mosás. Lényeg, egy ruhát alsóneműt, bármit, egyszer vegyünk fel utána mosás. Mivel a lárvák peték szeretnek a ruhaneműben szövetben elbújni. Ha másodjára felvesszük visszafertőzzük magunkat, a test melegétől a kis peték kikelnek, és megesznek minket. A lényeg a hő, mindegy milyen szerrel mosunk a lényeg hogy 60 Celsius fokon vagy a felett legyen. A 40 fokos fürdetést a bacik, a bogárkák túl élik.

- Porszívózás. A kis dögöket, mindet össze lehet vele szedni. Hetente többször az ágyat is érdemes kiporszívózni. Amikor a porszívót kikapcsoljuk utána érdemes a porszívót kicsit megrázni. A kis szemetek a bogárkák a mikroszemcsés port, ami a zsákban van nem szeretik. utána nem fognak kijönni.

-Szaunázás. A bőr felhevül 60 fok környékére és aztán hideg víz. A bogárkák lárvák nem szeretik a hőkezelést.


Amit elértem:

Fél év alatt a karomról minden kiütés, seb eltűnt,(pedig úgy néztem ki mint egy himlős) annak ellenére, hogy a bőrdoki gyógyíthatatlannak ítélt. A lábamon már csak a régi megmaradt sebeket gyógyítom amik beszarusodtak. Sajnos a páromat elég nehéz bogármentesíteni ő időnként vissza fertőz.

2019. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 Skoda86 válasza:
Sziasztok e már lassan minden ki próbáltam 2 év alatt de semmit nem változott a helyzetem :/ esetleg vlk tudna vlm jót írni ami használ is? Köszönöm prés is
2020. jan. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!