Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen állat ez?

Petruc kérdése:

Milyen állat ez?

Figyelt kérdés
Új építésű családi házban lakunk több, mint fél éve. Az utóbbi hetekben megjelent egy furcsa "bogár/rovar" a házban. Először azt hittem pók, mert a padlón fut...úgy, mint egy pók, de aztán közbe ugrik is egyet-egyet. De mégse pók, mert mikor lecsapom látom, hogy két nagy csápja van, mintha szöcske lenne. Barna színű és nagyon undorító számomra. Irtózom az ilyenektől. Találkozott már valaki hasonlóval a lakásban? Mi ez? Mit lehet ellene tenni? Este jön elő, mikor elcsendesedik a ház és már csak egy-két lámpa ég....

#rovar #bogár #pók #szöcske #ugrálás #barna szöcske #este jön elő
2012. okt. 1. 10:39
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:
Ennek a kevésnek az alapján lehet valami csótányféle. Egyéb részletekről nem tudsz beszámolni?
2012. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha este előjön belőle példány megpróbálom lefotózni. Próbáltam rákeresni az interneten, tücsök, sáska, pók, csótány alapján, talán ez hasonlít rá a legjobban. Próbálok egy képet csatolni.

[link]

2012. okt. 1. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármi is az a dög, hívj rovarirtót. Nem csak permeteznek, hanem lehet kérni géles irtást is. Ez tartósabb is és szagtalan. Ne várd meg, amíg elszaporodnak.
2012. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ha ez a kép nagyon hasonlít rá, akkor biztosan csótányod van, német csótányra tippelek így látatlanban...az szokott a leggyakoribb probléma lenni.
2012. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:
100%
Ez tücsök, a meg-megugrás is erre utal, jellegzetes tücsökmozgás. Ártalmatlan jószág, viszont meleg, nedves helyeken el tud éppen szaporodni, ha van kajája (akár közönséges konyhai szemét). Gondolom, Chemotox megoldja a dolgot, mert magányos rovar, nem olyan, mint a hangya, amelyiknél az utánpótlást biztosító királynő valahol a boly mélyén, biztonságos helyen van.
2012. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk is volt tavaly. Kihívtam a bogárirtókat,és egy héten belül eltűnt mind.Fú,de undorító volt

2012. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat. Német csótány nem lehet (szerintem), mert csak a padlón van és ugrik is. A német csótány jellegzetessége pedig, hogy akár a plafonon is megtalálható. Viszont köszönöm az utolsó kommentet. Rákerestem a tücskökre és meglett a mi házi állatunk. HÁZI TÜCSÖK. Bár ciripelni nem hallottam de teljesen így néz ki:

[link]


Most már csak azt kell megtudnom, hogy lehet kiirtani... A legjobb, ha rovarírtót hívok?

2012. okt. 1. 12:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm TABAKI!
2012. okt. 1. 12:04
 9/11 tabaki ***** válasza:
:)
2012. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
igen tücsök...chemotocs instant kill jó ellene...fúj le a padlót, reggel meg söpörd össze a döglött mászórovarokat..hangyát, tücsköt, csótányt,pókot...mindent ami éjszaka a padlódhoz ér kinyírja...még hónapok múlva is, hiába mosol fel...szőnyegre ne használd, károsítja az anyagot.
2012. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!