Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit lehet tenni, ha méhek/dara...

Mit lehet tenni, ha méhek/darazsak "fészkeltek be" a házamba, de nem tudom, hogy hol a fészek?

Figyelt kérdés

Valahogyan meg kell szabadulnom tőlük, ugyanis napi kb. 50 db-ot csapok le légycsapóval naponta, de ez nem egy hosszútávú megoldás. Egyfolytában jönnek elő a konyhában nagyon lelassult állapotban, de nem tudom megállapítani, hogy honnan. A padlást néztem, de én nem találtam fészket (ez nem jelenti, hogy nincs)

Minden ötletet szívesen veszek, esetleg ki az a szakember akihez evvel fordulni lehet?



2012. nov. 1. 13:01
 1/4 anonim válasza:
47%
Először is nagyon nem mindegy, hogy méhek vagy darazsak, méhek a könnyebb eset. Amúgy pedig a tűzoltóságot kell hívni, ott segítenek és ajánlanak olyan embert, aki ezzel foglalkozik.
2012. nov. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudnod kell, méhek vagy darazsak. Ha ez megvan, akkor keress egy méhészt vagy rovarirtó céget. (Tűzoltókat nem érdemes zargatni emiatt, sokan őket hívják, de ők sem tudnak sok mindent kezdeni egy zümmögő sereggel, nem nekik van tapasztalatuk, eszközük sincs, amivel legyűrhetnék őket.)
2012. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*nincs
2012. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így novemberben már nagyon problémás.

Naponta találkozunk a fent leírtakkal...

A következőről van szó: van a mennyezetben (gipszkarton felett?) egy darázsfészek. Nyáron kellett hogy láss egy fal és tető találkozásánál lévő aktív darázsmozgást, mely a fészekre irányult... Ha ezt a helyet nem ismered, veszett fejsze nyele. Novemberben már nem repülnek kifelé a darazsak, vagyis a fészek helye nem behatárolható (hacsak nincs egy bejárható padlás, és némi szerencse mellé). Per pillanat a félkómás darazsak bármilyen zugon lejutnak a lakótérbe. Gipszkarton hézagos szegése, lambéria hézag, csillár vezeték faláttörése stb stb.

A melegre valamint a felszivárgó fényre a fészektől méterekkel távolabb is lejutnak a lakásba. Nincs mit tenni per pillanat, a jó hír az hogy napokon belül elfogy az utánpótlásuk. Ha mégis megtalálod a lejutásuk helyét, szigeteld el. Ha nyáron látsz egy padlásra irányuló darázs ki-be repülést, hívj darázsirtó szakembert.

2013. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!