Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókok a házban és fóbia. Mit...

Pókok a házban és fóbia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A pók leginkább dajkapókra emlékeztetett, átlátszó volt és tudott ugrani. Azonban alig 2 cm-es volt. Vajon milyen fajta? Nem az első alkalom, hogy ilyen pókokat látok itthon és terrorban élek.(kép nincs, mert nem volt idegrendszerem fotózgatni)


Tudni kell rólam, hogy ha meglátok egy pókot, rohamok törnek rám. Sírok, ugrálok, sikítozok. Múltkor az asztalon megláttam egy pókot ebéd közben. Senki nem volt otthon és pánikolni kezdtem. Amilyen gyorsan csak tudtam, felkutattam a házat rovarirtó spray reményében, de nem volt itthon. Azt a "csodálatos" megoldást választottam, hogy elkábítom dezodorral, ám abban a pillanatban, hogy megnyomtam a spray tetejét, a pók akkorát ugrott, hogy másodpercekig leállt a szívem, aztán egyre jobban vert és természetesen még tovább pánikoltam. Végleg elkaptam és elnyomtam. Tudni szeretném, hogy veszélyes e a fenevad, amit sikeresen kiirtottam ezzel az alkalommal.



2013. febr. 7. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem él olyan pókfaj, amelynek a mérge halálos lenne az emberre. Persze allergiás reakciókat bármelyik faj mérge kiválthat ugyan amelyik meg tud harapni, de ez nem túl gyakori. A ház körül kb. a keresztespók, a darázspók, a cselőpók, és az aknászpók szokott feltűnni, kábé ilyen a gyakorisági sorrend is. Ezekre érdemes odafigyelni, mert tudnak harapni, és fájdalmas is tud lenni a harapásuk. A többivel ház körül nem igazán fogsz találkozni. Az egy-másfél centis, vagy annál kisebb pókok nem tudnak sebet ejteni az emberi bőrön. Tehát parára nincs ok, szóval csak nyugi :)
2013. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Láttam itt olyan kommenteket is, hogy zugpók.Ha olyan pókom lenne én kiköltöznék. És ha nem is halálos a csípése, a fóbiám gyerekkoromra vezethető vissza :| Kiskoromban megnéztem egy pókos horrorfilmet és nem tudok túllépni a fóbiámon :/ mindenesetre köszönöm a megnyugtatást :)
2013. febr. 7. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne nézd meg a Rémálom az Elm utcában c. filmet...
2013. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem nem kellett volna megölnöd azt amelyik az asztalon mászott..Mert,ha az anyapók megtudja,hogy bántottad a kicsinyét akkor elkap téged :D belefog mászni a szádba miközben alszol...és majd lenyeled :D
2013. febr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de aranyos vagy, egyem a szívedet:D amúgy tényleg mennek a hőre, azért mászhatnak bele a szádba :D
2013. febr. 8. 10:53
 6/6 anonim válasza:
én félek a pókoktól!!!:((
2013. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!