Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyák képesek bosszút állni?

A hangyák képesek bosszút állni?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak véletlen volt?


Reggel az ablakban feljöttek, lefújtam őket ecettel (mert nem volt hangyaírtó itthon), ettől meghalnak mindig.


Jövök haza délután és mit látok? Az EGÉSZ ágyam tele van hangyával... mindenhol másztak rajta, ráadásul még a ruhákon is, amik az ágyon voltak :S


Nem győztem összeporszívózni őket.... Most vettünk hangyacsapdát, úgyhogy hamarosan megdöglenek a kis roh.adékok....


De azért kicsit furcsa, hogy a reggeli lefújás után ellepték az ágyat, látszólag ok nélkül, mivel nem gyűltek sehol, csak céltalanul mászkáltak az ágyon mindenhol. Bosszú lehetett?



2013. ápr. 4. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem képesek bosszút állni, mert nincs agyuk hogy ilyen emberi viselkedést alkalmazzanak. Ezer más oka is lehet hogy délutánra elleptek a hangyák. Talán a legkézenfekvőbb válasz az, hogy a szobádban meleg volt, és a hangyák feléledtek, és egy résen szépen beözönlöttek pont az ágyadra. Évekkel ezelőtt nekem a fürdőszobámat lepték el..
2013. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább bezavartad a kemoreceptoraikat és nem tudtak kommunikálni.
2013. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amiket lefújtam azok megdöglöttek... ezek sokkal többen voltak és másikak, amik délutánra az ágyon voltak. Reggel negyed annyian se voltak, mint délután.


Egyébként tudom, hogy nem képesek gondolkodásra, nem is így értettem. De furcsa, mert ilyen még soha nem volt, hogy ellepték volna az ágyam. Máskor is feljöttek már, máskor is le lettek fújva, de sose "vágtak vissza" még így. Ekkora óriási csapat se volt még soha itt... pedig semmi kajamaradék se volt ott :/

2013. ápr. 4. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért ne értékeljétek le a hangyákat se.Lehetséges, hogy bosszút álltak,mert az állatok általában követik társaikat és ha látják, hogy már meghaltak akkor elkezdenek keresgélni azon a helyen vagy a közelben.
2013. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, h csak rajzas volt. Nálunk is van, h felbukkanak egy helyen százával aztán azóta semmi és előtte se volt. Bár ki tudja. Hangyak se hülye állatok, nem tudatosan, de én elképzelhetőnek tartom, h az osztoneikben van ilyen ellentámadási dolog. Mint a háboruban.
2013. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

persze a hangyákat csak úgy meg lehet ölni mert ők csak hangyák...

bezzeg ha az embereket akik tulszaporodtak csak úgy egynagy lény lefújná jönne a ngy felháborodás meg minden

2013. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Leszarom a hangyákat igen, ez van. Perelj be :D
2013. máj. 7. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!