Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hangyák kiirtása nyúlólból?

Hangyák kiirtása nyúlólból?

Figyelt kérdés

nyulakat tartok de ahogy jött a jó idő, úgy jöttek a hangyák is a nyúlólba.. nem tudom ez a nyulakat mennyire zavarja de belemásznak a szénájukba stb...

a nyulak nem lakásban vannak, kinti nyúlketrecekben laknak.

google-ban nem találtam semmit, örülnék ha valaki tudna adni egy hasznos választ, hogy mivel irthatnám ki a hangyákat véglegesen úgy, hogy a nyulaimnak ne ártsak vele.



2013. ápr. 25. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Hangyairtás idejére mindenképp költöztesd el a nyuszikat.Mivel nincsen otthon hangyászsün,ezért neked csak a vegyszeres megoldások maradnak vagy valamilyen csapda.
2013. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ, a gond "csak" az, hogy ilyen melegben nem tudom más helyre tenni a nyuszikat. Ahol télen vannak ott most nagyon meg lenne nekik.. eddig évekig nem volt ilyen hangya probléma és azt sem tudom, hogy honnan jönnek nincs meg a hangyaboly.

darazsakat eltudtam űzni füsttel még a nyuszi kiköltöztetés előtt, de most nagyon nemtudom mitévő legyek :(

2013. ápr. 25. 14:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a nyulakat zavarná vagy bármilyen bajuk származna belőle.


Próbálkozhatsz fahéjrudakat, meghámozott fokhagymát tenni a hangyák útjába, ezeknek nem szeretik a szagát. A citrusféléknek sem. Illetve lefújhatod almaecet és víz fele-fele arányú keverékével a ketrec környékét, ezt sem szeretik.

2013. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2013. máj. 3. 11:02
 5/9 S. Alexandra válasza:
(Ha egy órácskát kibírnak a nyuszik a téli helyükön)Kinyitottam az étkező ablakát, és az asztalon maradt egy szelet torta. 3 percet töltöttem a szobában, mire kimentem, már ellepték a kis gonoszok a sütit, és az étkezőt is. Nekem bejött a sósvizes permetezés. Forró vízben feloldottam konyhasót, és azzal fújtam be őket. kb 10-20 perc után mind kiszáradt a sótól. Ha csak rájuk szórtam a sót (finom porrá őrölve), nem volt hatása.
2013. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De igazából nem a kiirtás a cél, mert az lehet, hogy nagyon nehéz vagy lehetetlen, hanem a távoltartás. Megölni úgy is meg tudod őket ha kézzel összenyomkodod, ha már ott vagy. Lespriccelni is csak akkor tudod őket, ha éppen ott vagy.
2013. máj. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen a távol tartás lenne a cél... :S
2013. máj. 14. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad amiket javasoltam? Kíváncsi vagyok, hogy beválik-e.
2013. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kipróbáltam így nyiott téren nemsokat és ér nekik sajnos a fokhagyma sem de a nyulfik átlettek költötztetzve egy hangyamentes helyre :)
2013. aug. 15. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!