Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajba tartozik ez a...

TripTucker kérdése:

Milyen fajba tartozik ez a cincér illetve mivel táplálkozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg tudnátok mondani nekem mely fajba tartozik a képeken látható gyalogcincér? Én azt mondanám, hogy "Dorcadion lugubre", de nem vagyok 100%-ig biztos benne.

Jelenleg almát, füvet és virágokat kap. Gondolkodtam, hogy esetleg cseppentek neki vízzel elkevert mézet.

A válaszokat előre is köszönöm.


[link]

[link]



2013. ápr. 25. 13:04
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Én fekete gyalogcincérre (Carinatodorcadion aethiops) tippelek.
2013. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is a fekete gyalogcincér lesz.

Pázsitfüveket fogyaszt. Rengeteg helyen látni mostanában (szerencsére :) )

2013. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg igazatok van, tekintetbe véve, hogy a lugubre nem honos nálunk, de nem találtam hirtelen annál jobban hasonlító fajtát. Idén elég sokkal találkoztam a kertben én is. :)


Azóta megfigyeltem, hogy fogyasztják (mivel most már kettő van) az almát, a pitypangszárat illetve a betett korhadt fadarabot is. Remélem ez segít majd azoknak akik szintén érdeklődnek ezen bogarak után. Mellékeltem még néhány képet.


[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 26. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj, de aranyos! :) Nagyon szép bogár/bogarak.


De én miért nem látok ilyeneket? Az ország északi részén is élnek szerintetek? Kertes házban lakom, nem messze az erdőtől (mondjuk már elég szegényes erdő, mert "egyesek" folyton lopkodják a fát) a külvárosban. Vannak gyümölcsfák is és szinte mindenféle növény előfordul itt, füves rész is van. (Az erdőben leginkább akácot látni, de amúgy elég vegyes.)

Vagy csak keressem őket gyakrabban? ::-)

2013. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az idei évben láttam őket tömegesen. Összesen 9 darabot, 5 nőstényt és 4 hímet sikerült begyűjtenem belőlük, amiket később el is engedtem a kertben. Elsősorban fűvel táplálkoznak.

Készítettem róluk egy rövid wikipedia lapot is, az általam fellelt információk alapján:

[link]

2013. máj. 21. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!